pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Jihlavské Alzheimercentrum dostane další ochranné pomůcky. Třeba obleky a respirátory

Kraj Vysočina poskytne věcný dar jihlavskému Alzheimercentru, rozhodla o tom dnes dopoledne krajská rada. Půjde o ochranné pomůcky.

„Reagujeme promptně na aktuální situaci v tomto zařízení, které pečuje o stovku klientů s Alzheimerovou chorobou nejen z Kraje Vysočina. Po nařízeném testování na COVID-19 a prokázání přítomnosti nákazy funguje zařízení ve speciálním režimu nařízeném krajskou hygienickou stanicí. Kraj poskytne zařízení nutný ochranný materiál, který částečně pomůže zaměstnancům překlenout dobu nařízené karantény. Půjde o materiál v hodnotě téměř 100 tisíc korun,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Konkrétně půjde o rukavice, respirátory FFP2, ochranné obleky, návleky na boty a líh. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka bude materiální pomoc k dispozici nejpozději do tří dnů po podepsání smlouvy, logistika předání bude věcí domluvy. V tuto chvíli je materiál připravován k vyskladnění v centrálních skladech. 

V jihlavské nemocnici zemřeli o víkendu dva senioři nakažení covidem-19, dnes řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Jeden zemřelý byl klientem Alzheimercentra v Jihlavě, v němž testy v minulých dnech prokázaly nákazu u 40 klientů a 17...

Mezi prvními, kdo okamžitě materiálově pomohl Alzheimercentru, byla krajská Nemocnice Jihlava a Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Poskytly zápůjčku desítek masek a polomasek určených k opakovanému použití a poskytujících nejvyšší možnou ochranu.

V uvedeném zařízení je podle posledních informací 57 potvrzených nákaz onemocněním covid-19, z toho u 40 klientů a 17 zaměstnanců. Alzheimercentrum kvůli současné situaci stále shání brigádníky, kteří by pomohli s péčí o klienty.

Jihlavské Azheimercentrum hlásí další případ koronaviru. Nakažených je celkem 57 lidí

V jihlavském Alzheimercentru přibyl další případ koronaviru. Nyní je nemocných 40 klientů zařízení a 17 zaměstnanců, řekla mediální zástupkyně Alzheimercentra Martina Svobodová. Během víkendu se počet nakažených koronavirem zvýšil z pátečních 46...

Ohodnoť článek

Foto alzheimercentrum.cz

Štítky koronavirus, covid-19, Alzheimercentrum, pomůcky, ochrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.