pondělí 1. června 2020 Laura

Zdraví

Také jihlavská nemocnice už umožňuje návštěvy. Za blízkými můžeme jen v určitý čas

Během letošního března byla kvůli nemoci covid-19 pro návštěvy uzavřena všechna zdravotnická zařízení. Výjimkou nebyla ani jihlavská nemocnice. Nyní už můžeme za svými blízkými na návštěvu, ovšem za jistých podmínek.

Tříletá Ellinka z Jihlavy při porodu vážila necelých 400 gramů. Musí být celodenně napojená na kyslíku

Dominika a Richard z Jihlavy před třemi lety přivedli na svět dceru Ellinku. Holčička se však narodila o 15 týdnů dříve, než je běžné. Bohužel se jí nevyhnuly nepříjemné zdravotní komplikace.

Pelhřimovská nemocnice začne využívat rozšířený urgent. Zřejmě příští rok na jaře

Už koncem prázdnin by měly začít v objektu Pavilonu akutní medicíny Nemocnice Pelhřimov stavební úpravy urgentního příjmu pro jeho zefektivnění. Nemocnice Pelhřimov je poslední z krajských nemocnic, které chybí expektační lůžka. Na jaře příštího...

Jihlavská nemocnice se opět otevře pro návštěvy. Je však nutné se individuálně domluvit s lékaři

Od pondělí 25. května opět můžeme navštívit své blízké, kteří jsou hospitalizováni v Nemocnici Jihlava. Návštěvy jsou ale povoleny za jistých podmínek.

Jihlavská nemocnice má nový přístroj. Pomůže odhalit nádory na slinivce

Nemocnice v Jihlavě pořídila nového pomocníka, vyšel na více než dva miliony korun. Řeč je o endoskopu s ultrazvukovou sondou, který pomůže odhalit onemocnění slinivky břišní a žlučových cest. Přístroj bude sloužit personálu na...

Krajští záchranáři dostali nové sanitky. Mají klimatizaci, pojedou rychlostí až 184 km/h

Krajským záchranářům dnes na základnu v Jihlavě dorazilo sedm zbrusu nových sanitek. Mohou jet rychlostí až 184km/hod. Čekají ještě na dovybavení IT technologiemi.

Placené testování na covid-19 bude od zítřka možné už ve všech krajských nemocnicích

Nemocnice v Novém Městě na Moravě spustila placené testování na přítomnost onemocnění covid-19. Tuto službu od zítřka umožní i poslední nemocnice v kraji – ta v Pelhřimově.

Jihlavská nemocnice zavádí elektronické třídění. Vše lze vyřídit z pohodlí domova

Pokud se chystáte do jihlavské nemocnice, pak by vám neměla uniknout informace o tom, co vás čeká při vstupu do objektu. Od pondělí 4. května nemocnice zavádí nový způsob třídění pacientů. Každý pacient už několik týdnů musí u hlavního vchodu do...

Rozjíždí se pylová sezona. Okolí kýchající alergiky často podezírá z koronaviru

Jarní teplé počasí, které u nás aktuálně panuje, v kombinaci s kvetoucími stromy přináší potíže alergikům. Zejména v kombinaci s rouškou, která se stala nutnou součástí posledních týdnů při pobytu mezi lidmi. Podle doporučení od hygieniků  a...

Úterý očima záchranářů: Tři zranění od motorové pily, zasahovat musel i vrtulník

Jarní počasí využívá řada lidí k práci na zahradě nebo třeba v lese. To jde ruku v ruce s četnými úrazy, zejména motorovou pilou. Jen během úterního dopoledne zasahovali záchranáři na Vysočině u třech takových případů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.