čtvrtek 1. října 2020 Igor

Zprávy

Dnes si určitě dopřejte dobrou kávu. Má totiž svůj mezinárodní den

Také káva má svůj mezinárodní den. Připadá právě na dnešek, tedy 1. října. Pokud jste milovníky tohoto povzbudivého nápoje, tak ho dnes určitě nesmíte vynechat. A je úplně jedno, jestli kávu pijete s mlékem a cukrem, s mlékem bez cukru, pouze...

Na hlavním tahu I/19 do Havlíčkova Brodu skončila jedna ze dvou uzavírek

Uzavírka v jednom ze dvou opravovaných úseků silnice číslo 19 mezi Havlíčkovým Brodem a Přibyslaví pro letošek skončila. Do konce října by se měl pro auta otevřít také druhý úsek I/19 u vsi Simtany. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravy tohoto...

Září ve fyzice, matematice i astronomii. Martin z jihlavského gymnázia nevylučuje kariéru vědce

Další velký úspěch má na svém kontě student jihlavského gymnázia Martin Schmied. Ten se v červenci společně se čtyřmi dalšími účastníky z ČR zúčastnil Evropské fyzikální olympiády.

POČASÍ NA ČTVRTEK: Dnes si slunce moc neužijeme. Teploty překročí 15 stupňů

Dnes bude podle předpovědi meteorologů zpočátku dne oblačno, místy s mlhami. Během dne počítejme se zataženou oblohou, ojediněle s přeháňkami, večer na severovýchodě Vysočiny budou srážky četnější.

Řidiči, pozor na další omezení. V Jihlavě začne stavba sjezdu z dálničního přivaděče

Řidiči v krajské Jihlavě se musí připravit na dopravní omezení, které bude souviset s výstavbou sjezdu z dálničního přivaděče. Mimoúrovňová křižovatka silnice I/38 a ulice Romana Havelky začne řidičům sloužit v červenci 2021.

Notino zavádí příspěvek na dopravu a ubytování pro nové zaměstnance

Brněnský gigant Notino, největší internetový obchod s parfémy a kosmetikou v Evropě, zavádí nový příspěvek na dopravu a ubytování pro zaměstnance v logistice. Notino, které zaměstnává více než 1 400 lidí, tak chce motivovat potenciální zájemce o...

POČASÍ NA STŘEDU: Oblačno, místy déšť, pak i polojasno. Teploty budou příjemné

Také dnes vyrazte ven raději s deštníkem. Bude totiž většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami, během dne se může obloha i částečně vyjasnit na polojasno. Ráno místy počítejme s mlhami.

Prohlédněte si model Horácké arény. Již ve středu před zápasem jihlavské Dukly

Lidé si již zítra budou moci prohlédnout detailně rozpracovaný model Horácké multifunkční arény. Příležitost k jeho vidění budou mít před zápasem Dukly proti Vrchlabí, kdy bude na CZ LOKO Aréně od 15.30 hodin zpřístupněn Klub legend.

V Třebíči bude fungovat lesní školka, první v kraji. Bude jednotřídní se třemi učitelkami

Vzdělávací organizace Chaloupky plánuje otevřít od září 2021 v Třebíči lesní mateřskou školu. Bude první v kraji, kde zatím fungují jen lesní kluby. Pro své děti vyhledává lesní kluby stále více rodičů, podle provozovatelů pozitivně hodnotí i to,...

POČASÍ NA ÚTERÝ: Další den se srážkami. Trochu se oteplí

Také dnešní den bude s největší pravděpodobností bez slunce. Meteorologové totiž na většině Vysočiny předpovídají déšť nebo přeháňky. Ty by měly během odpoledne ubývat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.