pondělí 1. června 2020 Laura

Zprávy

Zrušenou svatbu uspořádejte až příští rok, radí svatební koordinátorka

Pandemie koronaviru udělala čáru přes rozpočet i všem, kteří se chtěli vzít. Řada z nich měla vybraný termín i místo, zamluveného oddávajícího a objednanou kapelu nebo fotografa. Co ale dělat, když veškerá příprava padla a svatba se zrušila? O...

Domácnosti z Housing First v Jihlavě jsou již ubytovány. Díky za příležitost, vzkazují

V krajské Jihlavě se už několik měsíců testuje koncept Housing First. Dnes se díky němu do nového bytu nastěhovala poslední vylosovaná rodina.

Dnešek patří těm nejmenším. Den dětí se slaví skoro už 100 let

První červnový den patří dětem. Už skoro sto let totiž slavíme Mezinárodní den dětí. U jeho příležitosti jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí.

Kde si s dětmi užijete dovolenou plnou zábavy? V libereckém Babylonu!

Hoďte starosti za hlavu! Zábavní a relaxační komplex na severu Čech zve na letní dovolenou, kterou si užije celá rodina. Liberecké Centrum Babylon je doslova nabité skvělými atrakcemi nejen pro malé neposedy a slibuje i báječný odpočinek.

Také jihlavská nemocnice už umožňuje návštěvy. Za blízkými můžeme jen v určitý čas

Během letošního března byla kvůli nemoci covid-19 pro návštěvy uzavřena všechna zdravotnická zařízení. Výjimkou nebyla ani jihlavská nemocnice. Nyní už můžeme za svými blízkými na návštěvu, ovšem za jistých podmínek.

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Méně deště, více sluníčka. Teplota až ke dvaceti stupňům

V pondělí ráno bude na většině území Vysočiny skoro jasno až polojasno, během dne místy oblačno. Večer bude ale oblačnosti zas ubývat.

Na Vysočině vznikají nové školky za desítky milionů korun

Města i menší obce na Vysočině investují do staveb nových mateřských škol. Původní nevyhovují hygienickým pravidlům nebo kapacitou. Dotované stavby vznikají například v Měříně nebo v obci Moravec na Žďársku. Novou školku za více než 21 milionů...

Testem z matematiky či francouzštiny začnou v pondělí maturity

Didaktickým testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek. Odpoledne se uskuteční test z angličtiny a v úterý test z češtiny a dalších cizích jazyků. K prvnímu pokusu půjde letos 68 036 maturantů, což je...

Příští týden začínají maturity. Nikdy v minulosti přípravy nebyly tak náročné

V Kraji Vysočina v posunutých termínech jarního zkušebního období odmaturuje celkem 3 801 žáků, z toho 3 151 v denní formě studia, 650 v ostatních formách. Jen na gymnáziích bude maturovat 1 063 žáků.

Studie revitalizace náměstí posbírala více než osmdesát podnětů

Sběr podnětů ke studii Revitalizace Masarykova náměstí byl minulý týden ukončen. Představení studie a sběr podnětů proběhly on-line a jak bude studie na podněty reagovat, magistrát zveřejní během druhé poloviny června.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.