neděle 26. ledna 2020 Zora

Zprávy

POČASÍ NA NEDĚLI: Slunce si moc neužijeme. Teploty většinou kolem nuly

Nedělní obloha bude většinou zatažená, místy si musíme dát pozor na mrznoucí mlhy. Ojediněle nás může potrápit mrholení, případně slabé sněžení.

Jihlavský náměstek má potíže s dvoumilionovým dluhem, na vyrovnání závazku má tří týdny

V problémech se splácením své dvoumilionové půjčky je náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS). Přestože svůj dluh uznává, věřitelce Aleně Vlachové od roku 2014 nesplatil ani korunu a od loňského září tak musí čelit nejen trestnímu oznámení a...

Běžky a sáňky zatím nechte ve sklepě. Zasněžování Českého mlýna provází technické potíže

Nadcházející týden se ještě v areálu Český mlýn lyžovat a sáňkovat nebude. Realizace myšlenky zasněžit tento prostor pro volnočasové aktivity se oddaluje kvůli technickým problémům, které v sobotu ráno provázely přípravy testovacího zasněžování.

POČASÍ NA SOBOTU: Čeká nás až skoro jasná obloha a teploty kolem bodu mrazu

Dnes bude podle meteorologů zataženo nízkou oblačností, místy se objeví mrznoucí mlhy. Oblačnost se během dne může rozpouštět na skoro jasno až polojasno, a to spíše v západní části kraje a ve vyšších polohách.

Archeologové v Jihlavě našli pozoruhodný poklad. Jde o středověkou odpadní jímku

V těchto dnech probíhá v krajské Jihlavě rekonstrukce historických domů v ulici U Mincovny. A dnes tam archeologové našli vzácný poklad. Středověkou jímku s historickými artefakty.

Aplikace Záchranka překračuje hranice ČR. Začne pomáhat záchranářům v Maďarsku

Už skoro čtyři roky funguje na území České republiky mobilní aplikace Záchranka. Nyní se dostává i k záchranářům v Maďarsku. Velkým přínosem pro české turisty je určitě to, že při přejezdu hranic není nutné v nastavení aplikace nic měnit.

Město Jihlava vyjadřuje solidaritu s obyvateli čínského Wuhanu zasaženého koronavirem

Zprávy o epidemii smrtícího koronaviru, který řádí v čínském Wuhanu, během uplynulých hodin a dní oběhly snad celý svět. Osud místních obyvatel není lhostejný ani vedení jihlavské radnice, která s městem, s nimž dříve spolupracovala, soucítí.

POČASÍ NA PÁTEK: Pozor na mrznoucí mlhy. Při slunečním svitu budou až tři stupně

Poslední den pracovního týdne bude podle meteorologů se zataženou oblohou, místy se objeví i mrznoucí mlhy. Ojediněle může mrholit, případně slabě sněžit. Během dne může být i polojasno až jasno.

RECENZE: Koprodukce Králíček Jojo nominovaná na 6 Oscarů je ode dneška v kinech

Ačkoli se může satira druhé světové války zdát jako příliš troufalý nápad na filmové, nebo vlastně jakékoli zpracování, režisér a komik Taika Waititi, který si ve filmu taktéž zahrál, to zvládl nad očekávání. Příběh dává nahlédnout do dětské mysli...

Martin Jodl: Výjezd na zahraniční studijní pobyt? Nejlepší možné rozhodnutí!

Šestadvacetiletý Martin Jodl má již sice studia na Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích zdárně za sebou, ale kontakt udržuje skrz spolek ESN VŠTE Budweis, který je hlavním tématem našeho rozhovoru.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.