neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Žďársko

Obce na Novoměstsku plánují v zimě upravovat až 150 kilometrů běžeckých stop

V okolí Nového Města na Moravě by běžkaři mohli mít během nadcházející zimní sezony k dispozici až 150 kilometrů tratí, pokud napadne dost sněhu. Obce sdružené v mikroregionu Novoměstsko plánují jejich síť rozšířit asi o 50 kilometrů. Smlouvy se...

Vysočina má nejkrásnější nádraží v ČR! Titul získávají Rozsochy na Žďársku

Obec Rozsochy na Žďársku může slavit. Dnes odpoledne se totiž ukázalo, že má nejkrásnější nádraží v ČR. Titul Nejkrásnější nádraží České republiky se udílel dnes v sídle Senátu Parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci.

Hasiči zasahovali u požáru skládky. Doporučujeme nevětrat, zněla rada v rozhlase na sídlišti

Hasiči ze Ždáru nad Sázavou - profesionální i dobrovolní - měli dnes po půl čtvrté odpoledne výjezd k požáru skládky odpadu na Jihlavské ulici. Požár zachvátil dvě betonové kóje s odpadem.

Žďárská radnice po deseti letech zvýší nájem ve svých bytech. O dvanáct procent

Ve Žďáru nad Sázavou stoupne od března příštího roku nájemné v obecních bytech o 12 procent na 55,40 koruny. Výše nájemného se v těchto bytech neměnila deset let, jejich nájemníci zatím za metr čtvereční měsíčně platí 49,46 koruny. Vyplývá to z...

Firma dostala pokutu 241 tisíc korun. Nezalesnila holiny na Žďársku

Firma Supreme Store sídlící v Praze dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 241 tisíc korun, protože nezalesnila víc než dva hektary holin na Žďársku. Zákonná lhůta pro zalesnění uplynula loni, uvedl v tiskové zprávě ředitel...

Výsledkem střetu osobáku s dodávkou je jeden zraněný člověk. Skončil v péči zdravotníků

K dopravní nehodě, při které se střetlo osobní auto s dodávkou, vyjížděli dnes v 17:30 hasiči z Polné a Velkého Meziříčí. Při této události se zranil jeden člověk.

Muž řídil pod vlivem alkoholu. Navíc k tomu měl pozitivní test na kokain a cannabis

Žďárští policisté prováděli v sobotu 26. října po čtvrté hodině ráno běžnou silniční kontrolu v ulici Wonkova ve Žďáře nad Sázavou, při které zastavili osobní auto značky Ford Focus. Řídil ho čtyřiatřicetiletý muž.

VIDEO: Zloděj se vloupal do restaurace a ukradl peníze i s trezorem. Není vám povědomý?

Škoda ve výši kolem 30 tisíci korun vznikla krádeží v jednom z podniků ve Žďáru nad Sázavou. Na svědomí ji má zatím neznámý zloděj, kterého zachytily kamery v restauraci. Policie se obrací na veřejnost, která by mohla muže na záznamu poznat.

PÁTRÁNÍ: Pětaosmdesátiletý muž se nevrátil z procházky. Neviděli jste ho?

Policisté pátrají po pětaosmdesátiletém Ladislavu Brtnickém. Při hledání jim může pomoci veřejnost.

Motorkář dostal smyk a narazil do obrubníku. Se zraněním skončil v brněnské nemocnici

Těžkým zraněním motorkáře skončila dopravní nehoda, která se stala v sobotu 12. října po 13. hodině v obci Osová Bítýška. Jednasedmdesátiletý řidič motocyklu Moto Guzzi nezvládl smyk a narazil do obrubníku.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.