pondělí 1. června 2020 Laura

Žďársko

Nové Město odejmulo čestné občanství Klementu Gottwaldovi. Pro návrh byli všichni zastupitelé

Zastupitelstvo Nového Města na Moravě schválilo návrh na odnětí čestného občanství komunistickému prezidentovi Klementu Gottwaldovi. Uděleno mu bylo v roce 1948, ještě jako předsedovi vlády. Pro návrh radních města dnes zvedlo ruku všech 21...

Novoměstští radní navrhují odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi

V Novém Městě na Moravě se možná sníží počet jmen na seznamu čestných občanů. Radní města totiž navrhli odejmout čestné občanství komunistickému prezidentovi Klementu Gottwaldovi. Zastupitelé tento návrh projednají 1. června.

Sedm jednotek hasičů zasahuje u požáru lesa. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Před 14. hodinou byl hasičům nahlášen požár lesního porostu u Kochánova na Žďársku. Na místo vyjelo hned sedm hasičských jednotek.

Nemocnice v Novém Městě zprovoznila JIP. Oddělení zavřelo kvůli koronaviru

V novoměstské nemocnici je už znovu v provozu jednotka intenzivní péče (JIP) na interním oddělení. Zavřena byla ve čtvrtek kvůli jednomu zdravotníkovi s prokázanou nákazou koronavirem. Od úterý byla v nemocnici mimo provoz část interního...

V kravíně zemědělského družstva hořela sláma. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Hasiči na Žďársku mají za sebou rušné nedělní dopoledne. Krátce před půl 11 byli povoláni do areálu zemědělského družstva v Nových Dvorech, kde hořela sláma v kravíně.

U Rokytna došlo k vážné nehodě. Řidič byl transportován do brněnské nemocnice

K vážné dopravní nehodě došlo dnes před 13. hodinou u Rokytna na Žďársku. Hasiči museli vyprostit zraněného řidiče z osobního auta. Vrtulník ho pak musel transportovat do brněnské nemocnice.

Dlouho to netrvalo. Policisté vypátrali mladou ženu ze Žďárska, je v pořádku

Dnes po poledni jsme zveřejňovali prosbu o spolupráci při pátrání po dvaadvacetileté ženě, která má trvalé bydliště na Žďársku, konkrétně v Novém Městě na Moravě. Ta se od čtvrtka 5. března po svém odchodu z domova neozvala svým nejbližším.

Kvůli biatlonovým závodům bude omezená doprava u Vysočina Areny

Kvůli biatlonovým závodům, které začnou ve čtvrtek 5. března v Novém Městě na Moravě, bude v okolí Vysočina Areny omezená doprava. Na dopravu i veřejný pořádek bude dohlížet policie. Závody naplánované do 8. března se pojedou bez účasti diváků....

Dvě jednotky hasičů vyjížděly dnes ráno krátce před půl sedmou k požáru bytu ve Žďáru nad Sázavou. Jeden muž skončil s vážným zraněním na ARO novoměstské nemocnice.

Žďár nad Sázavou rozšíří průmyslovou zónu. Vznikne tak 400 pracovních míst

Žďár nad Sázavou letos rozšíří průmyslovou zónu o více než deset hektarů, tedy asi o polovinu. Vzniknout by tam mohlo okolo 400 nových pracovních míst. Vyplývá to z tiskové zprávy radnice. Do zóny chce Žďár přivést především firmy s technologicky...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.