středa 27. ledna 2021 Ingrid

Aktuálně

Růžená má nového starostu. Martin Konečný byl s okamžitou platností odvolán

V Růžené na Jihlavsku byl na dnešním zasedání zastupitelstva odvolán dosavadní uvolněný starosta Martin Konečný. Pro jeho odvolání zvedlo ruku pět členů zastupitelstva, dva byli proti. Martina Konečného v čele Růžené u Třeště nahradí dosavadní...

FOTO: ŘSD Na Vysočině spravuje 276 mostů. Co se s nimi letos bude dít?

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) na Vysočině spravuje celkem 276 mostů. Na silnicích I. tříd se jich nachází 174 a celkem měří 4,5 kilometru. Zbývajících 102 mostů je v trase dálnice D1 nebo ji překlenují a mají celkovou délku 3,6, kilometru.

KOMENTÁŘ: Nenuťte lidem očkování

Mnoho špatného děje se často pod pláštíkem dobra. Pod záštitou konání dobra mnozí agitují pro očkování na COVID19. Tak dnes o tom, proč to nedělat.

Žena s téměř třemi promile si v jihlavském bytě chtěla ublížit. Způsobila si řezná poranění

Dobrý konec má případ pětadvacetileté ženy, která si pod vlivem alkoholu chtěla ublížit. Pomoc jí nakonec poskytli policisté a zdravotníci.

Jihlavský registr vozidel už zase funguje. Většině pracovníků skončila karanténa

Koronavirus v minulém týdnu omezil provoz registru vozidel na jihlavském odboru dopravy, který sídlí u autobusového nádraží. Několik pracovníků oddělení bylo v karanténě. Nyní jsou už ale zpět a registr funguje v běžném režimu.

Přikrmování zvířat během tuhé zimy. Kterým druhům ptáků jde často o život?

Poslední dny prožíváme opravdu tuhou zimu. Děti i dospělí se radují z přívalů nového sněhu, menší radost ale mají zvířata, která teď prožívají těžké období. Mnohé možná překvapí, že nejohroženější skupinou jsou dravci, sovy a krkavcovití ptáci.

Divadlo DIOD vysílá již tento pátek večer nové vydání projektu PechaKucha Night

PechaKucha Night Jihlava vol. 19 se bude vysílat v pátek 29. ledna 2021 ve 20:20 opět v netradičním online formátu. Tentokrát na téma aktivní občanství.

Policie postoupila v případu řidiče Felicie, auto patřilo jeho matce. Přihlásil se důležitý svědek

Policisté v pondělí 25. ledna brzy ráno honili řidiče Škody Felicia, který odmítal zastavit hlídce. O spolupráci požádali také veřejnost, hledali se důležití svědci, zejména řidič kamionu, kterého třiadvacetiletý řidič svou rychlou jízdou ohrozil.

VIDEO: Dva mladíci v centru Jihlavy rozkopali popelnice. Městská policie je vytáhla z taxíku, aby si to šli uklidit

O tom, že akce vyvolává i dost rychlou reakci, se přesvědčili dva rozjívení mladíci, kteří v centru Jihlavy rozkopali popelnice plné odpadků. Jejich řádění si brzy všimla městská policie a donutila je vystoupit z taxíku a spoušť, kterou po sobě...

Pozor na útoky hackerů, zneužívají pandemii koronaviru a napadají firmy i jednotlivce

Hackeři po celém světě zneužívají všemi možnými způsoby pandemii koronaviru. Aktuálně se nejvíce zaměřují na logistickou kolem distribuce očkovacích vakcín. Napadají celý dodavatelský řetězec zahrnující farmaceutické společnosti podílející se na...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.