Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 8. června 2023  |  Svátek má Medard

Aktuálně

Správné parkování v Jihlavě pohlídá speciální auto s kamerami. Ty přečtou poznávací značky i v noci

Řidiči v krajském městě Vysočiny si už více než měsíc zvykají na novou parkovací koncepci. Na to, jak správně parkují, standardně dohlíží městská policie. Jejich práci nejpozději na podzim doplní speciální auto s kamerami, jež budou schopné...

Podvodní hokej mohou hrát muži i ženy dohromady. Potřebujete k tomu malou hokejku, puk, šnorchl, ploutve a plavky

Každý zná v Česku lední hokej, ale jen málokdo ví, že hokej se dá hrát i pod vodou. Stačí k tomu mít vhodný bazén, speciální malou hokejku, těžký puk, potápěčskou masku, šnorchl a ploutve. A hlavně je třeba najít partu nadšenců bez rozdílu věku,...

Devatenáctiletá řidička v Lukách najela na svodidla a s autem skončila v řece. Pak ji převezli do nemocnice

K netradiční dopravní nehodě došlo v pondělí 5. června v Lukách nad Jihlavou. Řidička osobního auta se zřejmě nedostatečně věnovala řízení a se svým vozidlem skončila v řece.

Vysočina připravila dlouhodobý plán investic do škol odhadem za víc než miliardu

Vysočina má připravené nejnutnější investice do školních budov na příštích 15 let. Chce zefektivnit fungování škol, jejichž výuka je často roztříštěná do více míst, někdy i mimo kraj. Podle hejtmana Vysočiny Vítězslava Schreka (ODS a STO) budou...

Mladý řidič jel rychle, v zatáčce dostal smyk a narazil do stromu. Záchranáři ho převezli do nemocnice

V pelhřimovské nemocnici skončil v pondělí 5. června po 19. hodině pětadvacetiletý řidič Mazdy. Po projetí zatáčky dostal smyk a narazil do stromu.

Lékařům v Brodě přibylo zraněných dětských pacientů. Nabádají k opatrnosti na trampolínách i kolobežkách

Lékaři v havlíčkobrodské nemocnici během uplynulého týdne a také o víkendu zaznamenali velký nárůst poranění u dětí mezi 6 až 12 lety. Deset dětí kvůli úrazu dokonce muselo být hospitalizováno. Sedm jich skončilo na operačním sále.

Dopravní komplikace na Žďársku. Řidič s náklaďákem skončil v příkopu, místo je neprůjezdné

Policisté dnes krátce po poledni vyjížděli k dopravní nehodě nákladní soupravy, která se stala na Žďársku, přesně na silnici I/37 mezi obcemi Křižanov a Ořechov. Řidiči místem ještě ani teď neprojedou a musí využít objízdnou trasu.

U Velké Bíteše havaroval omilostněný vrah Kajínek. Svým Mercedesem lehce zranil dva lidi

Omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek měl v sobotu odpoledne dopravní nehodu u Velké Bíteše. Svým Mercedesem naboural do osobního vozidla, čímž způsobil lehká zranění obou osob v něm jedoucích.

Dvojice ukradla v obchodě alkohol a uzeniny. Opilá zlodějka ve vzteku nápojem polila ostrahu i policistu

Policejní hlídka musela zasahovat v sobotu 3. června v havlíčkobrodském obchodním domě, kde řešili krádež zboží. Tu měl na svědomí muž a žena. Způsobili škodu za téměř šest set korun.

Kosmetika je věda, která patří na univerzitu, prosadili si v Brně na farmaceutické fakultě

Kosmetika na vysoké škole? V českém školství donedávna nereálná myšlenka, která ale nyní nabrala na konkrétních obrysech v Brně. Brněnská Masarykova univerzita (MU) si bude jako jediná univerzita v Česku od příštího roku vychovávat nové odborníky...

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.