pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Jihlavsko

Opilec s nožem na Tyršově ulici ohrožoval svou známou. Svědkové, hlaste se policii!

Zvlášť závažný zločin se stal toto pondělí 18. ledna v Jihlavě na Tyršově ulici. Muž tam ohrožoval svoji známou, přičemž měl u sebe nůž. Policisté nyní hledají svědky této události, která mohla mít nešťastnou dohru.

Třeba gibonům a šelmám návštěvníci očividně chybí, říká chovatelka z jihlavské zoo Aneta Straková

Zdaleka ne všem se podaří dělat práci, která je zároveň splněným snem i koníčkem, navíc v oboru, který člověk vystuduje. Mezi šťastlivce určitě patří pětadvacetiletá pracovnice Zoo Jihlava Aneta Straková. S tou jsem si povídala o tom, co přesně...

V Jihlavě se v roce 2020 narodilo nejvíc Terezek a Honzíků. Lidé se méně rozváděli

Rok 2020 je již definitivně minulostí. Jihlavská radnice proto informovala o statistice, která se týká narozených dětí, uzavřených sňatků nebo třeba registrovaných partnerství za loňský rok.

Stonařov má po 30 letech nového starostu. Pan Plavec obci zasvětil celý život, říká jeho nástupce Šulc

S koncem roku 2020 došlo na radnici ve Stonařově na Jihlavsku k velké změně. V městysi mají nového starostu. Po 39 letech působení na stonařovském úřadě do důchodu odešel František Plavec. Ve vedení obce ho vystřídal Ivan Šulc.

Řada lyžařů vyráží na sjezdovky, ačkoliv jsou skiareály kvůli koronavirové epidemii uzavřené. Na sjezdovku na Šacberku na Jihlavsku se vydal i pětatřicetiletý lyžař, který se ale během sjíždění vážně zranil.

Tinka (4) z Jihlavy trpí mozkovou slepotou. Diagnóze jsme nemohli uvěřit, říkají rodiče

Pokud se v rodině objeví nějaké onemocnění, vždy to ovlivní chod a režim celé domácnosti. Život všech členů se převrátí vzhůru nohama. Stejné to bylo i u Ivony a Roberta, rodičů dvou dcer, kteří bydlí v Jihlavě. Mie je pět let, Tina je čtyřletá....

Jihlavští hasiči vyjížděli dnes po půl jedenácté dopoledne k požáru v bytě na Fritzově ulici. Zraněný senior skončil v péči zdravotníků.

Služby města Jihlavy (SMJ), které od dnešní půlnoci provozují kompletní vodohospodářskou strukturu na území města Jihlavy, před několika minutami upozornily na poruchu vodvodního řadu v jihlavské ulici Bezručova. Hned první den tedy uvedená...

Jihlavané zatím stromečky moc neodstrojují. 16. ledna proběhne jejich první svoz

Lidé v Jihlavě zatím ve většině případů mají stále ve svých domovech nazdobené vánoční stromečky. Služby města Jihlavy (SMJ) začaly hned po skončení vánočních svátků monitorovat situaci v ulicích města Jihlavy, ale u kontejnerů se objevovalo...

V Jihlavě se přes svátky bude častěji vyvážet papír a plast. Otevřeny budou i sběrné dvory

Vánoční svátky, které jsou za dveřmi, každoročně znamenají zvýšené množství odpadu. Služby města Jihlavy (SMJ) proto v rámci celé Jihlavy posílí svoz papíru a plastu, a to ve dnech od 21. do 23. prosince. A přidají i další termíny svozů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.