Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Středa 27. září 2023  |  Svátek má Jonáš
Bez reklam

Jihlavsko

FOTO: Sportovní stadion Sokola v Telči prošel celkovou rekonstrukcí

Sportovní kluby v Telči mají za sebou dlouhou historii. Po téměř sedmdesáti letech od poslední přestavby prošel Sportovní stadion v Telči rekonstrukcí. Investici pokryly dotace. Opravená sportoviště mohou znovu sloužit školám, sportovním...

Lucemburská, Braniborská, Chebská, Na Nivách. Názvy nových ulic se čtenářům Jihlavské Drbny nelíbí

Jihlavští zastupitelé na svém posledním zasedání, které se konalo v úterý 20. června, rozhodli o názvech nových ulic, na které si budou zvykat obyvatelé krajského města Vysočiny. Redakce Jihlavské Drbny přesně před měsícem v anketě zjišťovala,...

PROGRAM: Náměstí v Jihlavě znovu ožije dechovkou. V plánu je deset promenádních koncertů

Dnešním odpolednem v centru Jihlavy začala sezona promenádních koncertů dechových orchestrů. Během nadcházejících deseti čtvrtků se zejména seniorům představí deset kapel.

Řidiče i obyvatele centra Jihlavy čeká dopravní omezení i odstávka vody

Poblíž centra Jihlavy, konkrétně v křižovatce ulic Hradební – Žižkova – Dvořákova, budou pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) opravovat vodovodní řad. Práce proběhnou ve dvou etapách.

PŘEHLED: Vybrané družiny a školky v Jihlavě nepřeruší svůj provoz ani o letních prázdninách

Také během letních prázdnin budou v Jihlavě fungovat vybrané školní družiny a mateřské školy. Družiny budou otevřeny od 6:00 do 15:30, mateřinky od 6:00 do 16:00.

ANKETA: Zastupitelé schválili názvy nových ulic v Jihlavě. Jak se vám líbí?

V krajském městě Vysočiny vzniknou nové ulice. Nacházet se budou v lokalitě Buková v Horním Kosově. Zastupitelé na svém včerejším zasedání schválili názvy Lucemburská, Braniborská a Chebská. Řeč byla i o nové ulici Na Nivách.

Biografický slovník Jihlavy zmapuje kolem 200 osobností. Bude to vzpruha pro jihlavskou identitu, říká historik Fasora

Zhruba dvě stovky osobností, které jsou spjaté s Jihlavou, představí nový biografický slovník. Ten by měl být vydán v roce 2026. Jeho obsahem bude představení významných osob, a to od středověku až po současnost.

PROGRAM: V pátek se bude v Jihlavě mluvit o vysokorychlostní trati. Přijede i ministr dopravy Kupka

Pokud vás zajímají plány ohledně vysokorychlostní trati v Jihlavě, pak si nenechte ujít setkání se zástupci Správy železnic. To se bude konat již tento pátek 9. června. Do krajského města Vysočiny dorazí i mobilní informační stánek VRTmobil.

Telč letos začne stavět další úsek cyklostezky. Otevře cestu do přírody i k hradu

Telč na Jihlavsku začne letos stavět další úsek cyklostezky. Nová trasa s přírodním povrchem měřící 1,6 kilometru povede z Volevčic ke vsi Studnice. Město zároveň opraví navazující cestu, po níž se cyklisté a chodci dostanou k obci Doupě, odkud...

FOTO: Zahrada, polštáře k odpočinku, klec s ptáky. Jihlavská ScioŠkola ukázala nové prostory

Také v krajském městě Vysočiny mohou děti navštěvovat soukromou ScioŠkolu, ta v Jihlavě funguje šestým rokem. Dosud se děti vzdělávaly v budově v Havlíčkově ulici. Včera byly slavnostně otevřeny další prostory, a to v ulici Legionářů.

Jihlavsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.