čtvrtek 1. října 2020 Igor

Jihlavsko

Výstava hub v jihlavském muzeu kvůli dopadům koronaviru nebude. K tomu jich teď moc neroste

Tradiční výstava hub v jihlavském Muzeu Vysočiny ohlášená na pátek a sobotu se neuskuteční. Členové mykologického klubu by už museli chystat sběr hub. Podle předsedy klubu Jiřího Burela se neví, jaký dopad by na pořádání výstavy mohla mít další...

Jihlava opět rozjíždí dobrovolnické centrum. Zájemci se mohou hlásit už teď

Od soboty 26. září bude v Jihlavě opět fungovat dobrovolnické centrum. To bude znovu sdružovat dobrovolníky, kteří budou pomáhat potřebným v souvislosti s nemocí covid-19.

Skatepark a pumptrack u Českého mlýna budou osvětleny. V Brtnické ulici přibude chodník

Jihlavští zastupitelé na svém pondělním zasedání mimo jiné řešili také osvětlení v areálu Český mlýn. Na akci vyčlenili částku 800 tisíc korun.

Jihlava finančně podpoří hokejisty i fotbalisty. Důvodem jsou ztráty kvůli koronaviru

Kvůli pandemii koronaviru přichází o miliony také sport. Nejinak je tomu i u jihlavských fotbalistů a hokejistů. Jihlavští zastupitelé se proto dohodli, že oběma klubům pomohou. Hokejisté dostanou dar 1,5 milionu korun, fotbalisté FC Vysočina 2...

Grilované dobroty v sobotu v Třešti nezavoní. Jednorožné rožnění bylo zrušeno

Již zítra od 10 hodin se mělo na bývalém zimním stadionu v Třešti konat oblíbené Jednorožné rožnění. Zde každý rok hlavní roli hraje maso, akce ale zdaleka nebývá jen o jídle. Doprovází ji i bohatý program.

Jihlava má nové dopravní hřiště. Už tento pátek přivítá první dětské návštěvníky

Jihlavské dopravní hřiště, které se nachází nedaleko nákupního centra Citypark, prošlo během uplynulých měsíců velkou rekonstrukcí. Všechny jeho novinky a „vychytávky“ si budou moci děti vyzkoušet už tento pátek.

Jihlavská turistická centra uzavřena. Jedna pracovnice má pozitivní test na covid-19

Jihlavská radnice musela ode dneška dočasně uzavřít obě turistická informační centra. Důvodem je jedna pracovnice, která měla pozitivní test na koronavirus. Do karantény musely jít všechny její kolegyně, protože se vzájemně potkávaly.

Branami jihlavské zoo do konce srpna prošlo skoro o 100 tisíc méně návštěvníků

Jihlavskou zoologickou zahradu navštívilo od ledna do konce srpna 193 100 lidí. V porovnání se stejným loňským obdobím jich přišlo o 98 tisíc méně. Zjara byla zoo kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 zavřená, pak musela nějaký čas...

Co se líbí lidem v Jihlavě? Nejlepší je zoo a cyklostezky, nejhorší je zimní stadion

Zdravé město Jihlava se v roce 2019 opět ptalo Jihlavanů, jak a s čím jsou ve městě spokojeni. Uvedený průzkum se opakuje každé dva roky již od roku 2011, respondenti jsou z různých věkových a sociálních skupin, z rozdílných oblastí města. Jaké...

Jubilantům v Jihlavě se kvůli koronaviru již nebudou nosit dárky domů. Vítání občánků bude obnoveno

Nejen v krajské Jihlavě je zvykem přijít osobně poblahopřát oslavencům, kterým je devadesát a více let. To však nyní nebude možné, důvodem je současné epidemiologická situace související s onemocněním covid-19.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.