Počasí dnes22 °C, zítra25 °C
Středa 26. června 2024  |  Svátek má Adriana
Bez reklam

Třebíčsko

Řidič v Třebíči nedal přednost autu na hlavní silnici, škoda po nehodě je sedmdesát tisíc

Špatný začátek nového týdne měl řidič za volantem Opelu Zafira, který v pondělí 17. června kolem půl osmé ráno projížděl křižovatkou ulic Nádražní a Heliadova v Třebíči. Vjel do ní v době, kdy po hlavní silnice jela řidička Škody Fabie.

Třebíč zřídí veřejnou sbírku pro obyvatele požárem poničených bytů, přispěje do ní i město

Škodu osm milionů za sebou zanechal požár, ke kterému došlo v neděli 9. června pozdě večer v panelovém domě v Novodvorské ulici. Vedení Třebíče tak svolalo mimořádnou schůzi, kde radní rozhodli o vyhlášení veřejné sbírky.

Řidička jela u Nové Vsi až příliš rychle, po havárii je škoda padesát tisíc

Nejen na silnici u Kostelce na Jihlavsku bylo pondělní ráno kritické. Policisté informovali také o nehodě, ke které došlo na silnici mezi Novou Vsí a Třebíčí.

Třebíčská ZUŠ zruší jedno ze svých pracovišť, jinde se budou školy naopak rozšiřovat

Základní umělecká škola Třebíč zruší své pracoviště v Soukopově ulici. Učebny přesune do sousedství svého hlavního sídla na Masarykově náměstí. Podle ředitelky Evy Vaňkové je důvodem snaha šetřit provozní náklady. Kvůli nákladům už také škola...

I letos se zadařilo. V dukovanské elektrárně se narodili sokoli, jména mají podle zlatých hokejistů

Na 125 metrů vysokém ventilačním komíně Jaderné elektrárny Dukovany mají své místo velmi vzácní, kriticky ohrožení a zákonem chránění sokoli stěhovaví. Energetici jim tam připravili umělé hnízdiště, kde mají klid na odchov mláďat a daří se jim...

U rybníka na Třebíčsku budou žáby před auty chránit trvalé zábrany u silnice

U rybníka Jarošovský Kacíř na Třebíčsku budou chránit žáby a čolky před auty trvalé zábrany u silnice. Umístěné budou v tomto úseku po obou stranách vozovky mezi Zárubicemi a Lipníkem. Migrující živočichy, mezi nimiž je řada ohrožených druhů,...

Třebíč chce zavést milionovou dotaci i pro nové zubaře. Budou se o tom bavit zastupitelé

Třebíč chce zavést dotace pro zubní lékaře kvůli zachování péče. Příští měsíc by o tom mělo rozhodnout zastupitelstvo města. Milionem korun zatím radnice podporovala kvůli zachování dostupné péče jen praktické lékaře pro dospělé a děti. Podle...

Střelba a kouřové efekty? U elektrárny v Dukovanech cvičí vojáci ze zálohy

Součinnostní cvičení SAFEGUARD Dukovany 2024 právě probíhá u jediné jaderné elektrárny na Vysočině. Pohyb vojáků v okolí elektrárny nijak neomezuje veřejnost ani zaměstnance.

Stačila chvilka nepozornosti. Žena ve sportovním zařízení přišla o auto i balík peněz

Nepříjemné překvapení zažila v polovině května žena odcházející ze sportovního zařízení v Třebíči. Nejdříve nenašla čip od skříňky a na parkovišti pak ani své auto, ve kterém měla větší finanční obnos.

V Třebíči je nový asfalt už v sedmadvaceti ulicích. Ještě letos přibydou další čtyři

V Třebíči pokračují v kompletní výměně asfaltového povrchu v ulicích. Pracují na tom pátým rokem, do konce loňského roku se podařilo opravit silnice v pětadvaceti třebíčských ulicích.

Třebíčsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.