neděle 2. října 2022 Olívie / Oliver

Z kraje

Tip na výlet: Dvanáct kilometrů k vrcholu Melechov. Po cestě uvidíme koně, rybníky i Čertův kámen

Dnes se zastavíme na Havlíčkobrodsku, kde se můžeme vydat na dvanáctikilometrový výlet, jenž se bude točit kolem vrcholu Melechov. To je vůbec nejvyší vrchol Ledečska.

Ceny paliv v ČR klesají, benzin je nejlevnější od začátku války. Za kolik teď natankujeme na Vysočině?

Benzin je v Česku nejlevnější od začátku ruské invaze na Ukrajinu, v průměru stojí 37,56 koruny za litr. Zlevňuje také nafta. Její průměrná cena 43,01 koruny za litr je nejnižší za posledních pět týdnů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která...

Jediná syslí kolonie na Vysočině se ukládá k zimnímu spánku. V norách bude hibernovat 120 jedinců

Na Třebíčsku je zhruba 15 let sledována vzácná kolonie kriticky ohrožených syslů obecných. Na jejich výskyt už pátým rokem upozorňují dvě dopravní značky „Pozor, sysel!“Ty jsou konkrétně nainstalovány v sousedství Mohelenské hadcové stepi. Značky...

Rodáci z Vysočiny: Maly velký muž Jiří Krytinář. Vyučený hodinář a Mekota z Arabely také kandidoval do Senátu

Před sedmi lety zemřel muž malého vzrůstu, ale s velkým hereckým talentem. Řeč je o Jiřím Krytináři, rodákovi ze Sejřku na Žďársku, kterého známe třeba ze seriálu Hospoda, coby Mekotu z Arabely či z řady pohádek.

Senioři v Jihlavě mají aktivní podzim. Pečou z jablek, sbírají brambory, v plánu je i setí obilí

Řada seniorů ráda pracuje na zahradě. V této aktivitě mohou pokračovat i v případě, že je jejich bydlištěm domov pro seniory. Třeba v tom jihlavském na Lesnově mají klienti velmi aktivní podzim. Za sebou mají sběr brambor nebo tvoření dekorací z...

Z Ráje do zeleného pekla. Děti v Pístově zažily únikovou hru, střelnici i večerní projížďku po tankodromu

Z ráje do zeleného pekla. Tak zní akce spolku Pionýr, která se konala již po šesté na tankodromu v Pístově u Jihlavy. V letošním roce se v rámci této akce konalo krajské setkání dětských oddílů.

Tip na výlet: Vydejte se na Křemešník, poutní místo opředené řadou pověstí

Vrch Křemešník na Pelhřimovsku asi netřeba dlouze představovat. Pokud se vydáme na stejně nazvanou naučnou stezku, pak nás čeká osm zastavení, která spojují zajímavá místa v okolí Křemešníku.

KACPU v Jihlavě bude fungovat minimálně do konce roku. V centru doteď pomohli 14 tisícům uprchlíků

Téměř od počátku válečného konfliktu na Ukrajině funguje v krajské Jihlavě na Tolstého ulici Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU). To nyní odbavuje klienty z řad ukrajinských válečných uprchlíků dva dny v týdnu. A na návrh krajského...

Třebíč pořídí vánoční výzdobu asi za dva miliony korun. Omezovat ji kvůli cenám elektřiny nehodlá

Třebíč letos nakoupí nebo pronajme vánoční výzdobu asi za dva miliony korun. Omezovat její používání zatím neplánuje díky ceně elektřiny, kterou má zajištěnou do konce letošního roku. Novinářům to řekl starosta města Pavel Pacal (Pro Třebíč).

ANKETA: Zastupitelé rozhodli o názvu nové ulice v Jihlavě. Protinávrhem bylo jméno Ivana Martina Jirouse

Jihlava bude mít nově pojmenovanou ulici. Nachází se na Dolině poblíž Vrchlického ulice, a jak na svém včerejším zasedání rozhodli zastupitelé, ponese jméno známého českého spisovatele Antonína Sovy.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.