sobota 4. dubna 2020 Ivana

Z kraje

U Rokytna došlo k vážné nehodě. Řidič byl transportován do brněnské nemocnice

K vážné dopravní nehodě došlo dnes před 13. hodinou u Rokytna na Žďársku. Hasiči museli vyprostit zraněného řidiče z osobního auta. Vrtulník ho pak musel transportovat do brněnské nemocnice.

PŘEHLED: V Jihlavě proběhne čištění komunikací. Vzhledem k situaci bude omezené

Od pondělí 30. března bude v krajské Jihlavě probíhat jarní blokové čistění komunikací. Vzhledem k epidemiologické situaci v souvislosti se šířením koronaviru bude probíhat v omezené míře.

Vrtulník musel zasahovat u ranního střetu vlaku s kamionem. Do půdy unikla nafta

Hasiči museli dnes ráno zasahovat u střetu vlaku s kamionem, nehoda se stala na železničním přejezdu ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. Výsledkem jsou dva zranění lidé.

Jihlavské zastávky projdou důkladnou dezinfekcí. Jedno čištění trvá asi půl hodiny

Zastávky MHD v Jihlavě ode dneška prochází pravidelnou dezinfekcí. Služby města Jihlavy (SMJ) budou na důkladné čištění využívat víceúčelový stroj, kterým běžně likvidují plevel, čistí náhrobní kameny a odstraňují přilepené žvýkačky na chodnících.

V posledních dnech je mezi lidmi v naší zemi vidět velká solidarita. Mladí pomáhají seniorům, ti, co jsou nuceně doma, pomáhají třeba hlídat děti nebo venčit psy. Ve velkém se také rozjelo šití roušek, šikovní lidé je často úplně zdarma šijí pro...

Nemocnice Jihlava začne testovat ve středu. Denně vyhodnotí 24 vzorků

Testy na koronavirus začne ve středu vyhodnocovat i Nemocnice Jihlava. Přidá se k laboratoři Státního veterinárního ústavu Jihlava, který začal s testováním jako první na Vysočině v pondělí. Nemocniční laboratoř bude moci vyhodnotit 24 vzorků...

Jihlava dezinfikuje tlačítka semaforů. Sahejte na ně pouze loktem, ramenem nebo kolenem, radí radnice

Jihlavská radnice zavedla kvůli šíření koronaviru další hygienické opatření. Ode dneška se dvakrát až třikrát denně začnou dezinfikovat všechny dotykové plochy na semaforech pro chodce.

Lidé v Jihlavě šetří potravinami. V kontejnerech je nyní méně odpadu

Řada lidí v současné době pracuje z domova nebo je doma s dětmi. Stále je však řada profesí, které nelze nijak nahradit, a lidé i přes aktuální epidemiologickou situaci musí stále chodit do svého zaměstnání. Takovým příkladem jsou zaměstnanci...

Vysočina dostala z ministerstva ochranné pomůcky. Poputují třeba na hygienu a psychiatrické nemocnice

Ministerstvo zdravotnictví dodalo na Vysočinu 4400 respirátorů FFP2, 9100 nano ústenek a 775 litrů dezinfekce. Dodávka bude už během dneška a pondělí rozdělena mezi krajskou hygienickou stanici, psychiatrické nemocnice, Zdravotnickou záchrannou...

Řada lidí jezdí na výlet na bleduliště. Kraj Vysočina to však důrazně nedoporučuje

Lidé v souvislosti s epidemiologickou situací v těchto dnech tráví hodně času v přírodě, často v chráněných územích. Jde hlavně o bleduliště, kde je teď vysoká koncentrace lidí. Kraj Vysočina však takové výlety důrazně nedoporučuje.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.