čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Z kraje

Víkendové kontroly na silnicích: Hubenovem skoro stovkou, sedm dětí nebylo v sedačce

Poslední červnový víkend byl na Vysočině ve znamení dopravně bezpečnostní akce, která se zaměřila na kontrolu všech účastníků silničního provozu. A rozhodně nebyla jediná, podobné akce budou probíhat po celé letní prázdniny.

Vysočinu opět trápí silný déšť. Dobrovolní hasiči evakuovali dětský tábor

Hasiči na Vysočině mají opět plné ruce. Kvůli silnému dešti vyjížděli od včerejší 16. hodině do dnešní 11. hodiny k téměř 30 událostem v souvislosti s počasím. Nejčastěji odčerpávají vodu ze zatopených objektů.

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici nedoporučují Sedlici na Pelhřimovsku. Jinde je voda čistá

Z přírodních vodních ploch na Vysočině, které tento týden kontrolovali hygienici, je nevhodná ke koupání jen Sedlice na Pelhřimovsku. Zbývající rybníky a přehrady využívané k rekreaci mají zatím vodu čistou, ale celkem chladnou. Její teplota se v...

Ceny nejlepším sportovcům jsou rozdány. Zazářili i Jihlaváci Krpálek s Prokopem

Rok se s rokem sešel a opět byla rozdána ocenění pro nejlepší sportovce a sportovní kolektivy na Vysočině. V odborné části ankety Sportovec Kraje Vysočina zvítězila mezi ženami atletka Hana Homolková z TJ Nové Město na Moravě, mezi jejíž loňské...

Letních táborů je zatím podstatně méně než vloni. Někde ještě mají volná místa

Hygienikům na Vysočině se zatím nahlásilo 212 organizátorů dětských letních táborů, což je asi o sto méně než v loňském roce. Jejich počet se však ještě může zvýšit. Na některých táborech jsou zatím i volná místa.

Dlouhých osm let trvají spory Jihlavy se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) o vodohospodářskou infrastrukturu. Jihlavští zastupitelé před chvílí na svém zasedání schválili dohodu. Pokud ji tento týden schválí také SVAK, začne místo...

FOTO, VIDEO: Farář požehnal opravené štole u Hybrálce. Byla otevřena v roce 1776

Pracovníci oddělení vodního hospodářství a správy podzemí jihlavského magistrátu opravili štolu sv. Jana Nepomuckého u Hamrů blízko Hybrálce. Štole nyní požehnal farář Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba Většího.

Tráva kvůli dešti roste před očima. Silničáři z Vysočiny teď mají co dělat

Poslední deštivé dny, které zažíváme také na Vysočině, mají vliv i na růst trávy v kraji. Na silnice Vysočiny denně vyjíždějí nákladní automobily a traktory se sekacími rameny, aby odstranily v obou směrech přebytečnou silniční vegetaci na téměř...

Jihlavané poslali do Afriky rekordních 242 kol. Darovat lze i nářadí

Až do konce září v Jihlavě pokračuje sbírka Kola pro Afriku. Letos se jich vybralo rekordní množství. Nepotřebná kola lze odevzdat na vyznačeném místě v městském útulku nebo 16. září na Masarykově náměstí při Jihlavském dni zdraví.

Jedenáct policejních hlídek v kraji kontrolovalo dovozce dřeva. Kvůli častým stížnostem

Policisté na Vysočině se dnes zapojili do speciální akce. Hned 11 hlídek v rámci speciálního týmu „Kamion“ během dneška kontrolovalo řidiče nákladních vozidel, kteří převáželi dřevní kulatinu.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.