středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Zprávy

Motorkář na sobě musí neustále pracovat

úterý, 24. listopadu 2020, 10:25Doprava

Motorkář na sobě musí neustále pracovat

Chladné podzimní počasí přinutilo většinu motorkářů zazimovat své dvoukolové stroje. Podle statistik do konce října skončila letošní sezona pro 60 jezdců tragicky. Policisté dosud šetřili přes 1 900 nehod s jejich účastí.

Pelhřimov připravuje pro děti návštěvu čertů on-line. Lidé využijí hovor přes Messenger

Děti, které žijí v Pelhřimově, v tomto roce zažijí netradiční návštěvu Mikuláše a jeho družiny. Čerti je totiž budou navštěvovat on-line a přes telefon. Městské kulturní zařízení pro děti připraví vysílání z Pelhřimovského pekla, kam obvykle...

POČASÍ NA ÚTERÝ: Ráno mlhy, později se rozjasní. Teploty do pěti stupňů

V úterý se budou místy vyskytovat mlhy, zejména ráno i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Později během dne polojasno nebo skoro jasno, častěji ve vyšších polohách.

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Slunce schovají mraky. Během dne může slabě pršet

Dnes bude podle meteorologů zataženo až oblačno, postupně musíme od severozápadu na většině Vysočiny počítat se slabým deštěm.

Sněhové vánice v nejbližších týdnech nečekejte, mrznout bude především v noci

Meteorologové očekávají v dalších čtyřech týdnech nadprůměrné teploty. Podle nich by měla rtuť teploměru klesat pod nulu pouze v noci. Příští týden by přes den mohlo být až devět stupňů Celsia.

Histaminová intolerance se může u každého projevit jinak, říká česká vědkyně žijící v USA

Kateřina Váňová, bývalá studentka biochemie, trpí takzvanou histaminovou intolerancí (HIT). O své nemoci se rozhodla podělit i s ostatními a založila blog, kde se čtenáři sdílí recepty, ale také své životní zkušenosti, například z Ameriky, kam...

Zemřel bývalý jihlavský trenér a zápasník Otakar Kočka. Bylo mu 77 let

Smutná zpráva přišla z jihlavského klubu zápasníků. Ve věku 77 let zemřel bývalý zápasník a také dlouholetý trenér Otakar Kočka.

POČASÍ NA NEDĚLI: Užijeme si sluníčko, teploty jen lehce nad nulou

Zpočátku neděle bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Ojediněle se budou vyskytovat mrznoucí mlhy. Během dne postupně oblačno, později večer až zataženo.

Na budově jihlavské nemocnice se ve čtvrtek u příležitosti Giving Tuesday rozsvítí „Světlo lékařům“

Pandemie koronaviru negativně ovlivňuje životy nás všech. Největší tlak je ale bezesporu kladen na zdravotníky a lékaře, kteří pracují téměř nepřetržitě. Jelikož jsou často už opravdu na pokraji svých sil, přidávají se jim nyní na pomoc i...

Jak vypadá nejžádanější dům v Kraji Vysočina? Má mít čtyři pokoje a stát maximálně pět milionů

Má čtyři pokoje, je ve velmi dobrém stavu a ideálně se jedná o samostatně stojící dům v dosahu základní školy. Tak si lidé představují ideální dům ke koupi v Kraji Vysočina. Pokud zájemci zadávají cenový limit pro koupi domu, dosahuje v Kraji...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.