úterý 29. listopadu 2022 Zina

Lenka Dvořáková

Lenka Dvořáková » Články

Lékaři v Brodě mají za sebou unikátní operaci. Ženě se zeleným zákalem pomůže speciální implantát

Lékaři na očním oddělení v havlíčkobrodské nemocnici mají za sebou v ČR operaci, při které pacientce se zeleným zákalem voperovali do oka speciální implantát. Operaci provedli na začátku listopadu.

Největší pístovský rybník je opravený, nyní udrží stoletou vodu. Náklady se dostaly nad 18 milionů korun

Město Jihlava nechalo opravit rybník Lužný. Ten je součástí vodárenské soustavy, jež v Jihlavě funguje přes 120 let. Oprava tohoto největšího rybníku z celé soustavy vyšla na více než 18 milionů korun.

Dramatické chvíle se odehrávaly ve čtvrtek 24. listopadu v 6:50 na čerpací stanici ve Velké Bíteši - Janovicích na ulici Hybešova. Obsluhu tam přepadl muž, který měl v rukou dvě pistole.

Na silnici ležel chodec. Řidič v autě uhnul do protisměru, střetu ale nezabránil

Žďárští policisté šetří dopravní nehodu, která se stala v pátek 25. listopadu před půlnocí ve Velkém Meziříčí. Došlo při ní ke střetu osobního auta s chodcem.

VIDEO: S antibiotiky opatrně. Hrozí, že přestanou fungovat i na banální infekce, říkají odborníci

V těchto dnech právě probíhá kampaň v rámci Světového antibiotického týdne a Evropského antibiotického dne. Ta upozorňuje na rizika bakteriální rezistence a jejím cílem je zvýšení obecné informovanosti veřejnosti o antibiotikách a nutnosti jejich...

Ranní nehoda v Kněžicích. Řidič osobního auta narazil do domu

Dvě jednotky hasičů vyjížděly dnes brzy ráno k dopravní nehodě osobního auta, která se stala v obci Kněžice na Jihlavsku. Řidič auta tam narazil do domu.

FOTO, VIDEO: Začal advent. Podívejte se na rozsvícené vánoční stromečky v obcích na Jihlavsku

Dnes je železná neděle neboli první neděle adventní. Na řadě míst se dnes rozzářily vánoční stromečky, někde advent zahájili třeba už v sobotu. Jsou ale i obce, které tato předvánoční událost ještě čeká.

Generální stávka 1989. Lidé dvě hodiny nepracovali a vyšli do ulic, z Vysočiny se přidal Humpolec

Dnes si připomínáme rozhodující moment sametové revoluce. 27. listopadu 1989 se v mnoha městech konala dvouhodinová generální stávka. Do ní se zapojili třeba i lidé v Humpolci na Pelhřimovsku.

FOTO: Poslední dodělávky a je hotovo. V pondělí se po opravě otevře odpočívka u Velkého Meziříčí

Necelý měsíc trvaly opravy povrchu na odpočívce na dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Stávající asfaltový povrch byl opravován naposledy před 30 lety, byl tedy ve velmi špatném stavu. A jak nyní informovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD),...

Úložiště jaderného odpadu vznikne o 15 let dřív. Starosty z Vysočiny čeká schůzka na ministerstvu

V čele Správy úložišť radiaktivního odpadu (SÚRAO) stojí od začátku října nový ředitel. Je jím dřívější vedoucí úseku přípravy úložišť radioaktivního odpadu Lukáš Vondrovic. Ten se postupně setkává se zástupci všech čtyř lokalit, kde by v...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.