pátek 16. dubna 2021 Irena

Koronavirus

Krizový štáb Vysočiny: Situace je vážná ve dvou nemocnicích. Školy dostanou další testy

Tak jako každý čtvrtek, i během včerejška, tedy 15. dubna, opět zasedal Krizový štáb Kraje Vysočina. Tématem i tentokrát byla aktuální epidemiologická situace v souvislosti s koronavirem. Přečtěte si nejdůležitější závěry, které ze zasedání...

Sedm hasičů ráno opustilo brány pelhřimovské nemocnice. Pacientům byli velkou oporou, říká mluvčí

Pelhřimovská nemocnice se dnes ráno rozloučila se sedmičkou hasičů, kteří od 25. února pomáhali na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, urgentním příjmu a lůžkových odděleních covid zóny. Střídali se ve dvanáctihodinových směnách.

Očkovací centra v Jihlavě podala vakcínu 20 tisícům lidí. Dotazník vyplňte ideálně doma, žádá nemocnice

Zdravotníci v Nemocnici Jihlava a také v největším očkovacím centru na Vysočině - v Hruškových Dvorech zatím podali 20 tisíc očkovacích látek. Podle informací z jihlavské nemocnice druhou vakcínu má za sebou 8 tisíc lidí.

Vedení Jihlavy se snaží o změnu testů ve školách. Chceme testování ze slin, říká primátorka Koubová

Karolína Koubová, primátorka Jihlavy, se svými kolegy řeší se Svazem měst a obcí ČR (SMOČR) možnost změnit způsob testování na covid -19 v mateřských a základních školách. Město jako zřizovatel základních a mateřských škol má jen velmi omezené...

Vysočina dnes po poledni obdržela dodávku roušek pro školy

Vysočina dnes po poledni obdržela dodávku roušek pro školy. Uvolnila ji Správa státních hmotných rezerv (SSHR). Téměř 12 tisíc balení se statisíci roušek začne kraj od středy školám doručovat prostřednictvím obcí s rozšířenou působností, řekla...

Vláda rozhodla: Na hřiště může 12 lidí, ale po dvojicích s rozestupy na deset metrů

Venku může na jednom sportovišti být až šest dvoučlenných skupin. Musí být ale nejméně 10 metrů od sebe, aby se eliminovalo šíření koronaviru. Na dnešní tiskové konferenci vlády to uvedl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (ANO). Při sportu...

Od 14. dubna se může začít registrovat k očkování skupina zájemců 65+

Ministerstvo zdravotnictví ČR informovalo, že od 14. dubna bude registrační systém očkování proti onemocnění covid-19 otevřen pro osoby starší 65 let věku. Registraci je nutné provést na webové stránce registrace.mzcr.cz nebo crs.mzcr.cz.

Krizový štáb Vysočiny: Budou obnoveny školní autobusy, počet nově nakažených významně poklesl

Ve čtvrtek 8. dubna opět zasedal Krizový štáb Kraje Vysočina, jenž se i tentokrát zabýval aktuální epidemiologickou situací v našem kraji. Přečtěte si nejdůležitější závěry z jednání.

Za týden otevřou obchody s dětským zbožím, papírnictví, farmářské trhy a zoo

Vláda se chystá rozvolňovat opatření. Od 12. dubna se otevřou obchody s dětským zbožím, papírnictví, farmářské trhy a zoologické zahrady. Dnes o tom jako první informovala Česká televize.

Hygienici na Vysočině během Velikonoc evidovali 871 případů covidu

Hygienici na Vysočině během velikonočních svátků evidovali 871 nových případů koronaviru. Ve stejném období zemřelo v regionu 14 pacientů s covidem-19. Vyplývá to z aktuálních informací krajských hygieniků na Vysočině.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.