čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Potravinová sbírka: Lidé v Jihlavě darovali přes tunu potravin a drogerie

V sobotu 24. dubna v Jihlavě probíhala tradiční Potravinová sbírka, a to v prodejně Lidl na Okružní ulici. A opět ukázala velkou solidaritu a štědrost veřejnosti. Lidé, kteří navštívili zmíněný supermarket, darovali celkem 1 156 kilogramů trvanlivých potravin a drogerie.

Vše, co se od veřejnosti vybralo, Oblastní charita Jihlava rozdělí mezi potřebné. Především pak lidem, kteří se vlivem pandemie ocitli v krizové situaci.

„Nepřekonali jsme sice o 71 kg rekord z podzimního kola Potravinové sbírky, ale výsledná suma přes tunu darovaných potravin a hygienických prostředků je prostě perfektní,“ s radostí sdělila Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Potravinové sbírky v Jihlavě.

Vybrané potraviny a drogerie pomohou například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Dobrovolníci za pokladnami nashromáždili plné nákupní koše různých konzerv, polévek, kartony trvanlivého mléka, oleje, těstoviny nebo dětskou výživu. Nechybělo ani zboží z úseku drogerie jako například dětské potřeby – pleny a kosmetika, zubní kartáčky a pasta, mýdla, šampóny nebo toaletní papíry.

„Vlivem dlouhotrvající pandemie a následných ekonomických dopadů se stále více lidí ocitá v krizové životní situaci. Roste tím i počet našich klientů, kteří potřebuji pomoc sociálních služeb. Právě rodičům samoživitelům, seniorům a rodinám i jednotlivcům v nouzi budeme připravovat balíčky darovaných potravin a drogerie,“ vysvětluje Michaela Kulhánková, terénní pracovnice Oblastní charity Jihlava.

Úsměvy očí a příjemná atmosféra mezi dárci a dobrovolníky ukázaly, že dobro mezi lidmi stále existuje a ani koronavirus jej nezastaví. „Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili, ať už jako dárci, organizátoři či dobrovolníci a pomohli dosáhnout krásného výsledku,“ závěrem dodala Ida Kopalová Mitisková.


 

Ohodnoť článek

Zdroj Oblastní charita Jihlava

Štítky potravinová, sbírka, pomoc, Jihlava, Charita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.