pondělí 12. dubna 2021 Julius

Také na Vysočině probíhají na hranicích okresů kontroly. Policisté zatím neřešili žádné větší problémy

, aktualizováno 1. března 2021, 13:02

Od dnešní půlnoci platí na celém našem území striktní omezení volného pohybu. Na dodržování všech vládních nařízení, která se týkají volného pohybu osob mezi okresy, dohlíží policisté. Na dnešních 24 hodin je na Vysočině ve službě k dispozici 350 policistů, které od zítřka posílí pro účel výkonu kontrol celkem zhruba 200 vojáků Armády České republiky a Celní správy České republiky.

„Tito kolegové budou sloužit ve společných hlídkách s našimi policisty. V Kraji Vysočina máme vytipováno několik desítek stanovišť, kde budou policisté kontrolovat dodržování opatření. Zejména u dálnice D1 a na všech hlavních silničních tazích budeme mít stálá stanoviště. Jde zejména o místa, kde se nacházejí hranice mezi okresy, případně hranice mezi kraji,“ jmenuje Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Mezi krizová opatření přijatá usnesením vlády patří i omezení volného pohybu osob na území České republiky platné s účinností od 1. března do 21. března 2021. Omezení se týká volného pohybu mezi okresy a upravuje mimo jiné i pravidla pro cesty do...

Policisté mají k dispozici vytištěné také některé formuláře, které jsou schopni na místě poskytnout občanům v případě, kdyby je neměli v danou chvíli k dispozici, aby si je mohli na místě vyplnit.

Současně s kontrolami volného pohybu osob mezi okresy policisté kontrolují také dodržování všech dalších platných krizových a mimořádných opatření – nošení respirátorů, uzavřené provozovny.

Procházka kolem Okrouhlíku? Běh na Šacberk? Pro Jihlaváky na tři týdny tabu

Od dnešního dne vláda zakázala pohyb mezi okresy jen s několika málo výjimkami, jako třeba cesta do práce, na úřad, k lékaři či za účelem péče o osobou blízkou. Lidé mohou opustit své bydliště, ovšem za dodržení několika podmínek.

„V rámci dnešních kontrol jsme se zatím nesetkali s žádnými zásadními problémy. Chtěli bychom proto touto cestou poděkovat veřejnosti za to, že nastavená pravidla volného pohybu osob respektují a nesnaží se je obcházet,“ dodává Čírtková.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky kontrola, volný pohyb, okres, hranice, Vysočina, nařízení, koronavirus, covid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.