Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Epidemie chřipky na Vysočině ustupuje. Nemocnice obnovují návštěvy

Počet lidí s akutním respiračním onemocněním se na Vysočině za týden snížil asi o deset procent, je pod hranicí epidemie. Na 100 tisíc obyvatel připadá 1346 nemocných, před týdnem jich bylo 1503. Nejvyšší relativní nemocnost zůstává na Žďársku, přesto už krajská nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku obnovila návštěvy zakázané od prosince loňského roku. Zákaz návštěv platí z krajských nemocnic už jen v Havlíčkově Brodě. Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina a mluvčích nemocnic.

„Od neděle 5. února máme návštěvy povolené. Je to vždy ve středu a v neděli od 13:00 do 17:00. Návštěvníci by měli mít nasazený respirátor, nebo roušku. V případě, že mají klinické příznaky virového onemocnění, je žádáme, aby návštěvu odložili," řekla mluvčí novoměstské nemocnice Helena Zelená Křížová.

Na Žďársku připadá na 100 tisíc obyvatel 1744 nemocných, při vrcholu epidemie předposlední týden loňského roku bylo v okrese při stejném přepočtu takřka 3800 nemocných.

Jak vyzrát na chřipku?
- dodržujte klidový režim
- důležitý je dostatek spánku a odpočinku
- pijte horký čaj s medem a citrónem 
- doplňujte vitamin C
- důležitá je zvýšená konzumace ovoce a zeleniny
- teplotu nad 38 stupňů Celsia snižujte lékem proti horečce
- pokud léky proti teplotě nezabírají, vyzkoušejte zábaly
 - návštěva lékaře je nutná při neustupujících potížích  

Nejnižší nemocnost byla za uplynulý týden na Pelhřimovsku, kde v přepočtu na 100 tisíc obyvatel hygienici evidují 890 nemocných. Na Havlíčkobrodsku připadá na 100 tisíc obyvatel 1372 nemocných.

Nemocnice Havlíčkův Brod je jedinou krajskou nemocnicí na Vysočině, která ještě návštěvy neobnovila. „Zatím zákaz stále máme, zítra (v úterý) budeme mít poradu vedení a budeme si říkat, co s tím dál," řekla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto www.zdravion.cz

Štítky ČR, zdraví, chřipka, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.