pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

V jihlavské nemocnici se po opravách interního pavilonu stěhovala další oddělení

Interní pavilon jihlavské nemocnice je už několik týdnů opravený. Za chodu ale probíhají poslední přesuny jednotlivých oddělení. Poslední stěhování čekalo pacienty ORL a také části ortopedicko-traumatologického oddělení. V následujících dnech čeká přesun ještě plicní oddělení.

Celkové opravy interního pavilonu skončily již na konci února, kdy byla budova slavnostně otevřena. Jednalo se o nejnáročnější opravy v historii nemocnice. Již tehdy byly hotové opravy jak všech lůžkových pater, tak suterénu. Přesuny ale probíhaly ještě v minulých dnech.

PSALI JSME: Jihlavská nemocnice hlásí hotovo. Šest pater interního pavilonu se opravovalo celkem tři roky 

Interní pavilon pochází z přelomu 70. -80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel zásadnější rekonstrukcí. Opravy stály více než 370 milionů korun a placeny byly z rozpočtu Kraje Vysočina.

„Opravy interního pavilonu ovlivnily po tři roky chod celé nemocnice. Jednotlivá oddělení a ambulance byly rozmístěny po několika budovách. Teď se vrací všichni na svá místa, konkrétně mezi posledními bylo ORL oddělení a také rehabilitační část ortopedicko-traumatologického oddělení. Ty už jsou zpět,“ vysvětluje provozně technický náměstek jihlavské nemocnice Alexander Filip.

Poslední oddělení, které má přesun ještě před sebou, je plicní.

PSALI JSME: Průvodce Lubomír Dvořáček byl oceněný. Lidem v nemocnici nejen radí, pomůže i se zavazadlem 

„Ani po tak náročné několikaleté rekonstrukci nekončí v jihlavské nemocnici opravy. Jako další je na řadě stravovací provoz, kde by měly právě začít ještě v tomto roce,“ dodala Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky interna, pavilon, nemocnice, stěhování, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.