úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Laboratoř veterinářů v Jihlavě dnes začne dělat testy na koronavirus

Státní veterinární ústav v Jihlavě dnes začne dělat testy na koronavirus. V úterý, nejpozději ve středu, začne testy dělat Nemocnice Jihlava, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Cílem je zrychlit testování. Vysočině vlastní laboratoř chyběla. Vzorky odebírá zdravotní záchranná služba. Také je odběrné stanoviště u nemocnice v Jihlavě a od dnešního dne i u nemocnice v Havlíčkově Brodě

Odběrné místo v Havlíčkově Brodě je stejně jako jihlavské určené pro pacienty, které k testování doporučí hygienici či praktičtí lékaři. „Pro dnešní den sem dojedou pacienti, které nám nahlásila krajská hygienická stanice, od úterý budou jezdit i ti, které nám nahlásí praktičtí lékaři," řekla mluvčí nemocnice Petra Černo. Odběrné místo má zvýšit počty odebraných vzorků. Výjezdová skupina záchranářů jich zvládne denně dvě desítky. Odběrné místo bude v provozu denně od 7:00 do 17:00.

Vzorky odebrané pacientům na Vysočině zatím vyhodnocují laboratoře v Praze a Hradci Králové. To by se mělo nyní změnit. „Technicky i personálně jsme připraveni," řekl ředitel Státního veterinárního ústavu Jihlava Pavel Barták. Denně by laboratoř veterinářů mohla vyhodnotit 100 vzorků. Desítky vzorků by mohla denně vyhodnocovat i laboratoř v Nemocnici Jihlava.

Pozitivně testovaných na Vysočině je k nedělnímu večeru 23, Jihlavsko hlásí druhého

Na Vysočině dnes přibylo osm potvrzených případů nemoci COVID-19, už je jich 23. Z pěti okresů kraje je bez potvrzené nemoci, kterou způsobuje nový typ koronaviru, jen Pelhřimovsko. V neděli večer to upřesnila Alena Dvořáková, ředitelka...

Na Vysočině zůstává potvrzených 23 případů nákazy COVID-19, o kterých hygienici informovali v neděli. Dva lidé jsou hospitalizovaní na infekčním oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Nejvíc nemocných je na Havlíčkobrodsku, kde je také uzavřena celá obce Kynice. Na svých webových stránkách uvedla, že má osm potvrzených případů. V obci je 86 obyvatel. Karanténa celé obce platí od 16. března. Na Havlíčkobrodsku je 16 potvrzených případů, na Žďársku tři a po dvou na Jihlavsku a Třebíčsku.

Aktuálně je v rámci celé ČR potvrzeno 1165 nákaz koronavirem, jeden člověk v souvislosti s koronavirem zemřel a šest lidí se již uzdravilo. 

Nový koronavirus má v Česku první oběť

neděle, 22. března 2020, 20:18Koronavirus

Česko má první oběť nového koronaviru. Lékaři dnes oznámili, že na nákazu zemřel pětadevadesátiletý muž, který byl hospitalizovaný v Praze v Nemocnici Na Bulovce. Podle dostupných informací muž nebyl na jednotce intenzivní péče.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, testování, veterinární ústav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.