sobota 27. února 2021 Alexandr

POLITICKÁ KORIDA: Jaké programové priority budou krajští zastupitelé prosazovat?

Zkraje října byly volby do krajské zastupitelstva, na jeho konci se podepisovala koaliční smlouva, v půlce listopadu proběhla ustavující schůze. Jihlavská Drbna oslovila na konci listopadu vybrané krajské zastupitele s dotazem, jaké priority budou chtít v během následujícího čtyřletého mandátu prosadit.

Redakční dotaz: Jaké programové priority a cíle chcete (v rámci své pozice a role v zastupitelstvu) v nastávajícím funkčním období prosazovat?

Vladimír Novotný (ČSSD) 

Vzhledem k tomu, že mám na starosti především zdravotnictví, tak je odpověď jednoduchá. Realizace samozřejmě o to komplikovanější. To znamená co nejlépe ustát současnou pandemii, tak aby se zdravotnictví a především zdravotníci definitivně nezhroutili. Pokud se nám tuto krizi podaří ustát, tak se budeme snažit připravit postupně naše nemocnice na „normální“ stav. Tedy i plánovanou operativu. No a samozřejmě musíme tlačit zodpovědné (MZd a zdravotní pojišťovny) ke změně úhradové kompenzační vyhlášky. Ztráty nemocnic budou v řádech desítek miliónů.

Jan Břížďala (Piráti)

Ve volebním období 2020-2024 se budu jako radní věnovat oblastem školství, mládeže a sportu, informačním a komunikačním technologiím. V těchto letech bude začínat nové programové období 2021-2027 pro čerpání evropských fondů. Mezi důležité výzvy bude tedy patřit příprava vhodných a potřebných investičních i neinvestičních projektů pro čerpání těchto dotací. Aktuálně bude třeba poskytnout také podporu dětem, žákům a studentům při zvládání distanční výuky a ověřit, zda mají všichni zajištěný přístup ke vzdělávání (například dostupnost IT techniky a internetového připojení). Kromě toho bude vhodné podpořit jejich činnost a zapojení v rámci mládežnických a sportovních organizací.

Lukáš Vlček (STAN + SNK ED) 

Moje gesce je velmi pestrá a zahrnuje řadu oblastí. Mezi hlavní priority chápu podporu vodohospodářství, boj s kůrovcovou kalamitou, odpadovou problematiku a podporu zemědělství. Tyto oblasti spolu velmi úzce souvisí a budu hledat taková řešení a prosazovat takové projekty, které budou „s nadhledem“ propojovat více oblastí. Například vodohospodářství se neobejde bez problematiky lesů apod.

Martin Kukla (ANO) 

Chceme dostát našemu závazku vítěze voleb a i v opozici tvrdě pracovat pro všechny lidi z Vysočiny. Budeme se držet našeho programu, chceme být konstruktivní opozicí a dobré věci podporovat, projídání peněz ale tvrdě kritizovat! Za zastupitelský klub hnutí ANO nás velmi mrzí, že prvním krokem nové krajské koalice je navýšení počtu placených funkcí, chcete-li trafik, a také zvýšení počtu výborů. Ti, co v minulosti kritizovali, teď prosazují nebo tiše souhlasí s tím, aby oni sami nebo jejich straničtí kolegové seděli na několika placených židlích zároveň. Upozorňujeme, že nově placená politická funkce nás všechny bude stát ročně 1 461 600 korun.


Poznámka: Politici odpovídali na konci listopadu, kvůli novému fotografování se publikace rubriky zpozdila. Odpovědi byly seřazeny chronologicky od nejdřívější po nejpozdější. Další oslovení krajští zastupitelé za Miroslav Houška (KDU-ČSL) Karel Janoušek (ODS + STO) a Karel Dvořák (KSČM) na dotaz redakce neodpověděli. 

Ohodnoť článek

Foto Kraj Vysočina

Štítky politická korida, Kraj Vysočina, priority

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.