Počasí dnes26 °C, zítra24 °C
Úterý 16. července 2024  |  Svátek má Luboš
Bez reklam

Prázdniny v Telči začnou 26. července. Nabídnou více než sedmdesát koncertů a divadel zdarma

Během sedmnácti dnů festivalu se představí osvědčení Hradišťan, Karel Plíhal nebo Druhá tráva. Zahrají ale také Dan Bárta, Kašpárek v rohlíku, Cirk La Putyka nebo vyhlášený bigband B-Side Band.

Prázdniny v Telči letos začnou v pátek 26. července, na pěti scénách pak nabídnou více než stovku hudebních a divadelních vystoupení. Na své si přijdou fanošci folku a folklóru, rocku, swingu a jazzu, ale i ska a rock´n´rollu.

„Do Telče za námi přijedou všichni naši milovaní muzikanti. Nemůže chybět Druhá tráva, Hradišťan, Nezmaři, Bratři Ebenové, Žalman a mnoho a mnoho dalších,“ vyjmenoval hvězdy programu Milan Kolář, organizátor a zakladatel festivalu. 

Pořadatelé si zároveň nadělili několik hudebních dárků. Festival zahájí jeden z nejlepších českých big bandů B-Side Band, do Telče se vrací Dan Bárta s kapelou Illustratosphere a po letech také dechberoucí nový cirkus Cirk La Putyka.

Chystají se i další novinky. Vedle scény na Panském dvoře, která bude už čtyřdenní, se rozšiřuje i počet muzikantů hrajících na buskerské scéně na hrázi Štěpnického rybníka. Lidé se mohou těšit také na besedy a výstavy.

Zdarma jsou pohádky i koncerty

Velká část programu přitom zůstává zdarma, týká se to všech sedmnácti pohádek v parku a před sedmdesáti hudebních vystoupení. „Pokud ještě nevíte, na co půjdete, nevadí, přijeďte klidně jen tak, na všechno, co je u nás zadarmo. Pohádky, koncerty na náměstí, koncerty na hrázi Štěpnického rybníka a hlavně přijeďte nasát tu pohodovou prázdninovou atmosféru,“ řekl syn zakladatele Vojtěch Kolář, který se podílí na organizaci.

Milovníci divočejší muziky a večírků si přijdou na své při víkendové open-air scéně na Panském dvoře, která proběhne uprostřed festivalu od středy 31. července do soboty 3. srpna. „Vystoupí zde Cirk La Putyka, legendární ska kapela Sto Zvířat a skvělé místní večírkové kapely jako je Funkin Your Soul, Hangover, Fullstop nebo Spaziergang,“ pozval veřejnost Vojtěch Kolář.

On sám se těší, až vezme své děti na Kašpárka v rohlíku. „Je to nejlepší dětská kapela pod sluncem, která je jedinečným důkazem toho, že kapela pro děti nemusí být úplně pitomá,“ usmál se Kolář. Nebudou přitom chybět tradiční výlety parní lokomotivou, závody dračích lodí, charitativní běh nebo třeba venkovní bar.

Prázdniny v Telči přilákaly asi 10 tisíc návštěvníků. Největší zájem byl o Žalmana, Křesťana a bratry Ebeny

Festival Prázdniny v Telči, který od 28. července nabídl koncerty víc než stovky kapel a interpretů i divadla a který včera skončil, přilákal kolem 10 tisíc lidí. Je to podobně jako loni. Největší zájem byl o koncerty, kde zahráli původní sestava...

Předprodej vstupenek na Prázdniny v Telči již funguje, zatím pouze online na webu www.prazdninyvtelci.cz. Do konce června budou za výhodnější cenu, dají se koupit i dárkové poukazy. V červenci pak budou vstupenky také v infocentru telčské radnice, na recepci Panského dvora a v knihkupectvích Jitka v Jihlavě a Hejl v Dačicích.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto www.prazdninyvtelci.cz | Zdroj Prázdniny v Telči

Štítky festival, koncerty, divadlo, Prázdniny v Telči, Hradišťan, Karel Plíhal, Druhá tráva, B-Side Band, Cirk La Putyka, Dan Bárta, Kašpárek v rohlíku, Panský dvůr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Prázdniny v Telči začnou 26. července. Nabídnou více než sedmdesát koncertů a divadel zdarma | Kultura | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.