<

Aktuálně

Řidiči, zpozorněte. Na Vysočině startuje sezóna oprav a uzavírek více...

Hned po Velikonocích začne oprava třídy Legionářů, zavřená bude spodní polovina více...

Soud rozhodl: Stavba vysokoškolských kolejí opět stojí, školu bude stát více peněz více...

Boj s klimatickou změnou a návrat vody do krajiny. Černovice zvou na exkurzi více...

Kulturní Inkubátor je zpět. Jihlava hledá projekty pro školy rozdá 250 tisíc více...

Opět přišly kauce na D1. Policisté za jeden den napařili dopravcům 700 tisíc více...

V Jihlavě dopadli dealera pervitinu. Od loňského prosince zásoboval město drogou více...

Silný vítr komplikuje provoz na silnicích Vysočiny. Hasiči odstraňují popadané stromy

Desítky oznámení o popadaných stromech na silnicích přijali během sobotní noci a rána hasiči a policisté na Vysočině. Dopravu komplikuje hlavně silný vítr, který by měl během dne postupně slábnout.

“Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu v pátek zasáhl silný vítr. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči od pátečního odpoledne do sobotního rána u téměř dvou stovek událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které spadly na komunikaci a bránily tak plynulému provozu," sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová.

Nejvíce událostí řešili hasiči na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku. V sobotu před sedmou hodinou ráno odstraňovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou u obce Kotlasy ze silnice uvolněný přístřešek. Do popadaných stromů narazili řidiči s auty u Suché, Otína, Rudíkova a Bohdalce.  Výjezdy k popadaným stromům i nadále pokračují.

Také policisté v noci a v ráno přijali několik oznámení o spadlých stromech na komunikaci. Dále zaznamenávají informace o hůře sjízdných vozovkách, a to na různých místech v kraji. 

„Aktuálně máme hlášeny problémy na silnici I/19 mezi Bystřicí nad Perštejnem a Lesonovicemi, poté na silnici II/402 mezi Třeští a Stonařovem," řekla policejní mluvčí Michaela Lébrová. 

Problémy se sjízdností jsou v sobotu dopoledne například na Havlíčkobrodsku na silnici I/38 v katastru Radostína, kde je ledovka. Od páté hodiny ranní policisté přijali oznámení o osmi dopravních nehodách.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky doprava, silnice, stromy, hasiči, nehoda, policie, vítr, počasí

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.