neděle 16. května 2021 Přemysl

Pozor. V pátek se pro řidiče na tři dny uzavře výpadovka na Pelhřimov

, aktualizováno 20. října 2020, 20:54

Už tento pátek se na tři dny uzavře silnice II/602, konkrétně půjde o úsek mezi Hosovem a Jihlavou. Důvodem jsou práce na okružní křižovatce u obchodního centra Aventin. Zatím se počítá s víkendovou variantou uzavírky, kdy je klidnější provoz.

Při nepříznivém počasí je rezervní termín od pondělí 26. října do středy. 28. října, kdy jsou podzimní prázdniny.

V uvedeném termínu se budou na okružní křižovatce u obchodního centra Aventin dodělávat povrchy, zároveň bude probíhat oprava povrchů nezrekonstruované části v místě plánovaného původního zásobovacího napojení obchodního centra.

Odbor dopravy magistrátu města Jihlavy vydal souhlas s objízdnou trasou přes Větrný Jeníkov. Většina aut tak musí počítat s objížďkou dosahující téměř 35 kilometrů.

Kudy tedy jet? 

Obousměrná objížďková trasa pro veškerý provoz bude vedena takto: Z křižovatky sil. II/602 s II/131: VLEVO po sil. II/131 obcemi Opatov, Zbilidy, Šimanov, Větrný Jeníkov – VPRAVO po sil. II/523 do Jihlavy na obchvat města Jihlavy, nebo na ulici Na Dolech – směr centrum a zpět. Délka objízdné trasy je 34,5 kilometrů.

Pro vozidla veřejné linkové osobní dopravy jsou stanoveny objížďky podle výšky autobusů. Do výšky 3,3m budou spoje vedeny ve směru od Jihlavy z II/602 – III/01945 (ul. Rantířovská) po trase Rantířov – Vyskytná nad Jihlavou – Ježená – zpět na II/602 – dále v původní trase. V opačném směru stejnou trasou v opačném řazení.

„Uzavírka je povolena od půlnoci na pátek do půlnoci na pondělí. Jak ve skutečnosti provoz zavře a otevře stavební firma, záleží na ní," uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. 

Spoje jedoucí na Kostelec (z důvodu uzavírky v úseku od okružní křižovatky na Kostelec) pojedou z II/602 – III/01945 (ul. Rantířovská) po trase Rantířov – Vyskytná nad Jihlavou – Ježená – zpět na II/602 – III/01944 přes Dvorce a Cejle.

Linky s vozidly výšky nad 3,3 m musí být vedeny ve směru od Jihlavy ze sil. II/602 v Jihlavě na sil – II/523 ul. Na Dolech směr Bílý Kámen na křiž. se sil. III/13112 – VLEVO po sil. III/13112 přes obec Plandry na křiž. se sil. III/01945 ve Vyskytné nad Jihlavou – VPRAVO po sil. III/01945 – Ježená – zpět na II/602 – dále v původní trase. V opačném směru stejnou trasou v opačném řazení.

„Uzavírka si vyžádá dočasné přemístění zastávek Jihlava, Hosov a Jihlava, Hosov, háj. Ty budou dočasně přemístěny na stávající zastávku Jihlava, poliklinika,“ doplnil Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice.  

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Lenka Dvořáková

Štítky výpadovka, Pelhřimov, Hosov, uzavírka, doprava, Aventin, objížďka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.