čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Jihlavská nemocnice bude mít nový stravovací provoz. Vyjde skoro na 300 milionů

Kraj Vysočina podepsal s brněnskou společnosti OHL ŽS smlouvu na rekonstrukci stravovacího provozu Nemocnice Jihlava. Hodnota zakázky je téměř 293 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Náročná modernizace provozu, kde se podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové připravuje denně i 1500 obědů, má trvat dva roky.

Po celou dobu rekonstrukce bude muset stravovací provoz, který slouží nejen nemocnici, zůstat v provozu. „Návrh harmonogramu prací by měl zhotovitel dodat v pátek," řekl provozně-technický náměstek nemocnice Alexander Filip. Nejnáročnější podle něj bude modernizace varny, která je součástí čtvrté etapy prací. „Předpokládám, že na podzim příštího roku se to hlavní už bude vařit normálně. To další už nás tolik netrápí, budeme mít náhradní jídelnu i sklady," řekl.

Zakázka počítá s kompletní modernizací pavilonu J včetně vybavení a s rekonstrukcí a přístavbou trafostanice.

Nemocnice Jihlava je jednou z pěti, které zřizuje Kraj Vysočina. Má 649 lůžek a podle výroční zprávy loni hospitalizovala téměř 25 tisíc lidí. Lékaři provedli 7579 operací a rodilo v ní 1224 žen.

Autoři | Foto Nemocnice Jihlava

Štítky ČR, správa, stavby, nemocnice, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.