Úterý, 6. ledna 2026, 14:11, aktualizováno včera
Martin Prokop z Jihlavy pokračuje v rychlém tempu na Dakar Rally. V dnešní etapě zajel druhé místo, čímž vylepšil české i své osobní maximum, stejnou pozici drží i v průběžném pořadí mezi osobními auty.
„Dneska to vůbec nešlo, nedalo se jet plynule, protože pořád nám něco vadilo,“ zhodnotil Martin Prokop v cíli. Během dne ho trápil prach, který před ním vířili soupeři. „Někteří kámoši nás nepouští, tak jsme si to vybojovali a do cíle jsme dojeli, ale byl to mazec,“ dodal. Nedařilo se ani v trialových sekcích, musel se vracet.
Posádka navíc zažila hned v úvodu velkou krizovku, kdy odrazila zadní pneumatiku a dalších čtyři sta kilometrů byl tlak o půl atmosféry nižší. „Rozhodli jsme se nezastavovat a vyšlo to,“ řekl Prokop s tím, že se budou mechanici muset podívat na hever, se kterým byly v etapě problémy.
V kontextu hodnocení bezprostředně po dojezdu je druhé místo v cíli naprosto senzační, před jihlavským závodníkem je pouze Mitch Guthrie s náskokem 26 vteřin. Prvních pět pozic drží fordy, až za Prokopem jsou přitom taková jména jako Carlos Sainz, Nasser Al-Atiyah nebo Sébastien Loeb.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám