Počasí dnes19 °C, zítra15 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Dukla vkročila do nové sezóny vítězně, derby ve Znojmě ovládla výsledkem 3:2

Hokejová Dukla vstoupila do nového ročníku Chance ligy vítězně. Na ledě nevyzpytatelného nováčka ze Znojma ani jednou neprohrávala a nakonec zvítězila poměrem 3:2.

Zápas se zpočátku lépe vyvíjel pro červenožluté, již ve 4. minutě se backhandem navzdory faulu prosadil Šik. V polovině zápasu navýšil jihlavské vedení precizní tečí Bilčíkovi střely Bartoš, nicméně Znojmo okamžitě snížilo Sťovíčkem, jenž využil ćhyby v rozehrávce hostů. To Jihomoravanům vlilo novou krev do žil, ale vyrovnat ze svých možností nehodkázali, dobrý výkon předváděl Beran v brance Dukly. Naopak v poslední třetině, v 54. minutě Dudychovu střelu usměrnil Jelínek mimo dosah domácího Durného. Přestože Orli dokázali opět rychle snížit, víč už ale nedokázali.

HC Leram Orli Brno - HC Dukla Jihlava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Šťovíček (Špaček), 55. Sklenář (Svoboda) – 4. Šik, 31. Bartoš (Bilčík), 54. Jelínek (Dudycha, Pořízek).

Rozhodčí: Cabák, Vrba – Štofa, Thuma. Diváci: 1952.

Znojmo: Durný – Mareš, Bartko, Tejnor (A), Stránský, Jenáček, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška, Svoboda (C) – Adámek, Šťovíček, Špaček – Beránek, Matuš (A), Karlsson – Havlát, Kučera, Sedláček.

Jihlava: Beran - Bilčík, Kolář (A), Ozols, Kočí, Chvátal, Vala, Dudycha - Čachotský (C), Bartoš, Šik - Krajč, Štefančík, Cachnín - Havránek, Handl, Berger - Jelínek, Pořízek, Brož.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!