Počasí dnes15 °C, zítra18 °C

Další vyrovnaný zápas, další těsná prohra. Dukla prohrává ve čtvrtfinálové sérii se Vsetínem 2:0

Ve čtvrtfinálové sérii proti Vsetínu si Dukla se štěstěnou příliš netyká. I ve druhém zápase na valašském ledě favoritovi statečně vzdorovala, ale opět odcházela poražena po nejtěsnější prohře, ve čtvrtek 2:1. Třetí zápas série se odehraje v neděli v Pelhřimově.

Vsetín se dostal v 11. minutě do vedení po pěkné akci Klhůfka a následné dorážce Holce. Dukla se dlouho snažila srovnat, to ale povedlo až ve 29. minutě, kdy Havránek během dvojnásobné přesilovky nabil Harkabusovi, který přesně pálil z vrcholu mezikruží. Remízový stav však vydržel jen 96 sekund, od modré totiž nahodil puk Říha a ve sktumáží si nejlépe poradil důrazný Jonák. Jihlavané vyvinuli úsilí o vyrovnání stavu, přesní a efektivní už ale nebyli.

VHK Robe Vsetín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Holec (Klhůfek, Půček), 31. Jonák (Říha, Rob) – 29. Harkabus (T. Havránek, Chlubna)

Rozhodčí: J. Hucl, J. Jaroš – M. Štofa, F. Pěkný. Diváci: 3 087.

Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Říha, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, O. Němec (A), Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.

Jihlava: Beran (Chaloupek) – Kolář, Haman, Bilčík, F. Kočí, Vala, Dundáček, A. Dvořák – Harkabus (A), Skořepa (C), Karabáček – T. Havránek, Miškář, Šik - Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, V. Brož.

Stav série: 2:0.