Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Dukla gólem v poslední minutě udolala Přerov 2:1 a postupuje do play-off

Hokejová Dukla si letos play-off zahraje, nebo minimálně aspoň jeho předkolo. Rozhodl o tom sobotní zápas 50. kola proti Přerovu, který po dramatickém průběhu patřil jihlavským hráčům. Ti se díky třem bodům posunuli na osmou příčku, do konce základní části zbývají dva zápasy.

Domácí bojovali o účast v předkole a každý bod má pro ně cenu zlata. Do vedení šli hosté ve 26. minutě, kdy byla branka připsána Kratochvilovi. Hráči Jihlavy se dočkali vyrovnání ve 45. minutě, kdy přesilovou hru využil střelou mezi betony Kolář. Když už se zdálo, že utkání směřuje do prodloužení, rozhodl o zisku tří bodů Otakar Šik, který využil přečíslení dva na jednoho.

HC Dukla Jihlava - HC Zubr Přerov 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. Kolář (Karabáček, Haman), 60. Šik (Kočí, Pořízek) – 26. Kratochvil.

Rozhodčí: Svoboda, Jechoutek – Kleprlík, Roupec. Diváci: 634.

Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík (A), Kočí, Vala, A. Dvořák, Vovsik – Havránek, Skořepa (C), Karabáček – Pořízek, Handl, Šik – Cachnín, Juda, Brož – Křehlík.

Přerov: Postava – Hrdinka, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Němec, Černý, Gréč – Březina, Pechanec, Indrák – Doležal (A), Macuh, Okál – Ministr, Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, F. Dvořák, Jan Svoboda.