Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Středeční přestřelku s Frýdkem-Místkem rozsoudilo až prodloužení, výhru 6:5 ale bere Dukla

Hned jedenáct gólů viděli ve středu večer diváci zápasu Jihlava - Frýdek-Místek. Domácí byli nakonec šťastnější, divoký zápas rozhodla v prodloužení trefa Skořepy. Čtyři zápasy před koncem nadstavby si tak Dukla prakticky postup do předkola play-off.

Vstup do utkání měla Dukla povedený, vedla po proměněném trestném střílení Čachotského, ale po zbytek první třetiny červenožlutí jen sledovali, jak se puky třepotají ve vlastní síti. Po brankách Michálka, Kafky a Mikulíka svítil při odchodu do kabin stav 1:3.

V prostředním dějství se Dukla zase vzmužila, nejprve dorazil do sítě Pohlovu střelu Fronk, poté znovu zaúřadoval Čachotský, který sedmistým bodem v červenožlutém dresu vyrovnal na 3:3.

Třetí třetina nabídla nejvyrovanější bitvu. Nejprve poslal hosty do vedení Martynek, za Jihlavu vyrovnával Jiránek. Zanedlouho Bukač trefil Pekra, od kterého se puk šťastně odrazil do sítě Frýdku. Na tříbodovou výhru to ale nestačilo, v předposlední minutě poslal zápas do prodloužení Szturc. V něm po necelých třech minutách rozhodl přesnou střelou Skořepa.

HC Dukla Jihlava - HC Frýdek-Místek 6:5 po prodl. (1:3, 2:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Čachotský (TS), 21. Fronk (Pohl), 24. Čachotský (Pohl), 50. Jiránek (Anděl, Poletín), 53. Pekr (Bukač), 63. Skořepa (Čachotský) – 6. Michálek (Stuchlík, Przybyla), 15. Kafka (Klimša), 18. Mikulík (Haman, Kafka), 47. Martynek (Michálek, Hladonik), 59. Szturc (Martynek, Bartko).

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Otáhal, Kráľ. Diváci: 1063.

Jihlava: Brož – Pohl, Staněk, Kolář, Bukač, Piegl, Holý, Půža – Čachotský (A), Skořepa (C), Zeman – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek (A), Fronk, Chlubna – Harkabus, Lichanec, Protasenja.

Frýdek-Místek: Daneček – Matyáš, Haman, Bartko, Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – Szturc, Hladonik (A), Martynek (C) – Przybyla, Stuchlík, Motloch

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Frýdek-Místek, hokej, první liga, FK Dukla Praha, HC Frýdek-Místek, FC Vysočina Jihlava, HC Dukla Jihlava