čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Udrží Vysočina první místo v tabulce? V neděli cestuje na neoblíbené hřiště do Varnsdorfu

Z hlediska FC Vysočina asi nenajdete více neoblíbený venkovní zápas. A to rozhodně nejen z hlediska vzdálenosti a ujetých kilometrů. Ano, je jím duel ve Varnsdorfu, kde se jihlavský tým znovu představí v neděli 18. srpna od 17 hodin. Vysočina zde hodlá zabojovat o historicky první vstřelený gól, premiérové vítězství a tím i o udržení v čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Je to tak. Vysočina ve Šluknovském výběžku ze tří utkání dosud nikdy nevyhrála, nevstřelila zde ani branku a získala jediný bod. Varnsdorf se vždy pyšnil precizní defenzívou, kolektivním výkonem a bojovností celého týmu. Rozhodně to platilo v uplynulém ročníku, kdy byl tým trenéra Davida Oulehly, jenž v minulosti působil u dorosteneckých týmů FC Vysočina, největším překvapením soutěže a pravidelně sbíral body. Nakonec jich získal 48, obsadil 6. příčku a inkasoval třetí nejnižší počet branek z celé soutěže – 26.

Aktuální pohled do tabulky je však pro Varnsdorf mnohem méně pozitivní. Mančaft v úvodních čtyřech kolech získal pouze 3 body za tři remízy v Líšni, s Třincem a s Chrudimí. V kontextu uplynulé sezóny nelze přehlédnout množství dosud inkasovaných gólů – 15! Jejich počet výrazně narostl po posledním kole, v němž varnsdorfští inkasovali ostudných osm branek v Hradci Králové. Oulehlův tým však dokáže gólově udeřit, o čemž svědčí 3 branky na kontě Davida Bredy a dvě dosavadní trefy Rudnytskyyho.

Vysočina na sever Čech vyrazí povzbuzena výborným vstupem do nového ligového ročníku a s velkým odhodláním ve Varnsdorfu konečně uspět: „Čeká nás náročný zápas, ostatně každý venkovní druholigový duel je velice těžký. Varnsdorf do soutěže nevstoupil dobře a potřebuje bodovat naplno. Navíc bude maximálně motivován touhou odčinit nevydařený zápas v Hradci. Jde o kvalitní nepříjemné mužstvo, které se na nás velmi dobře připraví,“ zdůraznil asistent trenéra Josef Mucha.

Kde vidíte silné stránky nadcházejícího soupeře a čím si vysvětlujete současné problémy ve varnsdorfské defenzívě? „Výsledkový propadák na půdě Votroků je trochu matoucí, neboť Hradec zužitkoval skoro každou šanci, co měl. A pak už se to veze. Takový zápas se občas stane každému mužstvu, navíc jim scházel vykartovaný stoper Kubista. A v předchozích duelech Varnsdorf sice docela dost branek inkasoval, ale stejné množství jich dokázal vstřelit. Přes oba vysoké stopery se těžko budeme prosazovat vzduchem. Ve středové řadě budou určitě nebezpeční Breda a Rudnytskyy, kteří navíc dobře zahrávají standardní situace. A pozor si samozřejmě musíme dát nejen na ně.“

Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava | Zdroj FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Varnsdorf, druhá liga, fotbal

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.