středa 21. října 2020 Brigita

Jihlavská nemocnice i kvůli koronaviru potřebuje dovybavit JIP. Denně použije 1500 ústenek

Jihlavská nemocnice by v nejbližší době chtěla dovybavit svou JIP a také potřebuje nakoupit další ochranné pomůcky. Jarní epidemiologická vlna prošla nemocnicí vcelku poklidně. Nyní, v té druhé, jsou hospitalizováni covid pozitivní pacienti a denně zařízení testuje téměř 200 lidí.

„Jsme stále připraveni na příjem pacientů. Díky dárcům jsme pořídili nové plicní ventilátory na podporu dýchání. Ty slouží nejenom pro covid pozitivní pacienty,“ vysvětluje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Nová linka zvýší kapacitu testování v jihlavské nemocnici pětkrát. Jde o univerzální zařízení

Až pětkrát by se mohla zvýšit denní kapacita testů na koronavirus vyhodnocovaných laboratoří Nemocnice Jihlava. Zatím jich je za den přibližně 60. Nová robotická linka by jich zvládla až 300. Asi pětimilionový příspěvek na nové vybavení pro...

Jednou z komplikací onemocnění COVID-19 je zápal plic, který v závažných případech vyžaduje dechovou podporu, umělou plicní ventilaci. „Jihlavská nemocnice má aktuálně k dispozici 25 těchto přístrojů, z toho tři nové kusy právě za peníze dárců, dva zakoupila nemocnice z vlastních zdrojů. V létě lékaři pečovali o první pozitivní pacienti nejenom na standardním infekčním oddělení, ale také na jednotce intenzivní péče,“ doplnila Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava. Dodává, že jihlavská infekční JIP je jedinou v Kraji Vysočina a disponuje čtyřmi oddělenými boxy.

Transparentní účet Nemocnice Jihlava je 123-1554860277/0100. Ve veřejné sbírce se vybralo již 2 320 000 korun.

V březnu letošního roku zřídila Nemocnice Jihlava transparentní účet. „Téměř okamžitě začali pomáhat podnikatelé, obce, firmy i jednotlivci. Někteří věnovali stovky tisíc korun, jiní stokoruny. Každá koruna pomůže,“ popisuje ekonomická náměstkyně Jitka Hiršová. Během posledních měsíců byly peníze využité kromě nákupu plicních ventilátorů také například na vybavení laboratoře k testování PCR, vybavení JIP infuzní technikou a před několik dny se z výtěžku dokoupil systém pro odsávání chirurgického kouře.

Velev: S koronavirem se musíme naučit žít

Boj s onemocněním Covid-19 pokračuje dál, a proto i teď ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev vyzývá k solidárnosti. „Aktuálně máme ochranných pomůcek na skladě dostatek. Ale jen pro představu, denně je naše spotřeba v běžném režimu 1500 kusů ústenek. Potřebujeme také respirátory FFP2 a FFP3. Počítáme s tím, že koronavirus s námi bude žít další měsíce a my se musíme naučit žít s ním. Musíme ochránit v první řadě ty, kteří pečují o nemocné a mít dostatek ochranných pomůcek. Ochránit musíme tedy především zdravotníky, aby se starali o ty, kteří jejich pomoc potřebují.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Nemocnice Jihlava, JIP, vybavení, pomůcky, koronavirus, covid-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.