středa 19. února 2020 Patrik

Čekají nás Dušičky. Na návštěvy pozůstalých se připravuje také areál jihlavského krematoria

Blíží se Dušičky neboli Památka zesnulých, kdy navštěvujeme hřbitovy a vzpomínáme na své blízké, kteří už nejsou mezi námi. Na to reagují i Služby města Jihlavy (SMJ), které provozují jihlavské krematorium. To bude mít ve dnech svatodušních svátků rozšířené návštěvní hodiny.

Součástí areálu krematoria je urnový háj, dvě vsypové a jedna rozptylová loučka.

„Hlavní brána na Smrčenské ulici, kde se nachází i parkoviště, bude pro návštěvníky v čase svátků otevřena denně od 7:00 do 19:00 hodin. Vedlejší branka, jejíž vchod se nachází přímo u budovy krematoria, bude otevřena pouze v pracovní dny od 7:00 do 14:30 hodin,“ uvedl Martin Málek, mluvčí SMJ.

V letošním roce bude opět probíhat pro veřejnost prodej tematického zboží k Památce zesnulých. Návštěvníci si mohou přímo na místě zakoupit svíčky, věnečky, rostlé květiny, řezané květiny a další produkty spojené s Dušičkami. Prodej byl zahájen již v sobotu 26. října a potrvá až do soboty 2. listopadu, v čase od 10 do 16 hodin.

Pozor na hořící svíčky!

„Úklid v areálu probíhá průběžně celý rok. Přesto pracovníci SMJ uklidí před svátky celý areál znovu, aby návštěvníci mohli uctít Památku zesnulých v čistém prostředí. Udržet areál čistý je v tomto období daleko náročnější, protože se musí častěji vysypávat odpadkové koše, uklízet misky od vyhořelých svíček, povadlé květiny a další věci,“ popisuje Málek aktuální práce v areálu krematoria.

Kontroly areálu každoročně v tomto období provádí městská policie, která prochází celý areál několikrát denně.

„Prosíme také návštěvníky, aby zapálené svíčky pokládali pouze na místa k tomu určená, aby nedošlo k následnému požáru. Věříme, že v důstojném prostředí areálu krematoria bude zachovaná pieta a místo se nestane terčem útoku vandalů,“ vyzývá mluvčí Málek.

Foto MP Olomouc

Štítky Dušičky, Památka zesnulých, hrob, hřbitov, pieta, krematorium

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.