pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Na letním kině budou burácet motorové pily. Předvedou se přední evropští dřevorubci

Tento víkend se na jihlavském amfiteátru předvedou přední dřevorubci Evropy. Po roce se tu totiž opět bude konat oblíbený český závod mistrovství Evropy v dřevorubeckých sportech Eurojack, i letos ho doprovodí festival Pilník 2019.

„V sobotu 8. června se po zahájení ve 12 hodin utkají dřevorubci z celého světa ve třech disciplínách - ležící kmen, létající kotoučky a ruční pila. Poté se proti sobě postaví dvojice muž a žena v řezání ruční pilou oblíbené soutěži Jack & Jill. Na závěr proběhne lezení žen a mužů,“ upřesnila program Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavského magistrátu.

Program bude pokračovat také v neděli 9. června. V 11:30 začne závod lezení žen, po němž bude následovat finále mužů v šesti disciplínách a žen ve čtyřech disciplínách. Pak následuje závod silných motorových pil Powersaw a slavnostní vyhlášení výsledků všech závodů.

„Festival Pilník 2019 bude zahájen v sobotních 18.30 kapelou Černý ledňáček. Hudební program vyvrcholí ve 22.30, kdy na pódium vystoupí Prago Union,“ láká Hrdličková.

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Eurojack, pila, dřevorubec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.