neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Zeď za Cityparkem prokoukne, zkrášlí ji malba s tématem Gustava Mahlera

Město vyhlásilo veřejnou zakázku malého rozsahu pro zpracovatele velkoformátové malby, takzvaného mural art, na zdi za jihlavským obchodním domem Citypark. Tematicky bude dílo zaměřeno na skladatele Gustava Mahlera.

Mural art je forma umění zaměřená na velkoplošnou malbu na stěny ve veřejném prostoru. A jeden takový vznikne i v Jihlavě – u křižovatky ulic U Dlouhé stěny a Znojemské. Město hledá v současné době zpracovatele zakázky, případní zájemci naleznou veškeré informace zde.

„Mural art je část umění, která v Jihlavě chybí, přitom je zde tolik míst, která by pro takovou tvorbu mohla být využita. Zeď za Cityparkem byla vytipována architekty z Útvaru městského architekta, a to převážně proto, že je zde vysoká koncentrace lidí, především chodců, ale i řidičů. Malba bude odrážet život a hudbu Gustava Mahlera,“ doplnila radní města a iniciátorka akce Silvie Čermáková.

Celkové náklady na pořízení velkoformátové malby jsou vyčísleny na maximálně 100 tisíc korun. Desetina z toho bude určena pro umělce, kteří se v rámci zakázky umístí na prvních třech místech. Zbylými 90 tisíci bude financováno zpracování malby. Přihlášky lze posílat až do 31. srpna, realizace samotného díla proběhne v průběhu října až prosince.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Google maps | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky Citypark, Jihlava, zeď, malba, Gustav Mahler

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Procházka

Dobrý den, v článku chybí aktivní odkaz na informace pro případné zájemce, můžete, prosím, doplnit? Vypadá to zajímavě.

čtvrtek, 26. srpna 2021, 11:24

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.