úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Jihlavská ODS navrhne Petra Ryšku jako prvního náměstka primátorky

Jihlavský zastupitel Petr Ryška, který se na radnici stará o resort sportu, by se nyní mohl stát prvním náměstkem jihlavské primátorky Karolíny Koubové. Nahradit má Petra Laštovičku, který dnes končí ve vedení města. V minulém týdnu rezignoval kvůli neřešenému dluhu za koupenou nemovitost.

Petr Laštovička zároveň opouští řady zastupitelů, tam by ho měla nahradit advokátka Eva Decroix, řekl dnes novinářům David Beke, jihlavský radní a předseda místního sdružení ODS.

Jihlavský náměstek má potíže s dvoumilionovým dluhem, na vyrovnání závazku má tří týdny

V problémech se splácením své dvoumilionové půjčky je náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS). Přestože svůj dluh uznává, věřitelce Aleně Vlachové od roku 2014 nesplatil ani korunu a od loňského září tak musí čelit nejen trestnímu oznámení a...

„Dostali jsme se do situace, kdy ODS v rámci stávající koalice na radnici musí nominovat náhradníky," řekl David Beke. Jak uvedl, Ryška převezme po Laštovičkovi i většinu agendy, ponechá si zároveň starost o rozvoj sportu ve městě. Jeho zvolení náměstkem primátorky budou předcházet úpravy koaliční smlouvy.

Zleva: Petr Ryška, Eva Decroix a David Beke 

Výsledky dnešního zasedání jihlavské ODS by mělo projednat zastupitelstvo na nejbližším řádném zasedání. Konat se mělo 18. února, ale přesune se zřejmě až na začátek března. O přesném termínu rozhodne rada města.

Petr Laštovička již nadále nebude vykonávat funkci prvního náměstka primátorky Jihlavy. Toto prohlášení učinil v úterý odpoledne na tiskové konferenci poté, co během minulého týdne vyšly najevo jeho osobní problémy se splacením dvoumilionového...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ODS Jihlava / Facebook

Štítky náměstek, ODS, Petr Ryška, Petr Laštovička, Eva Decroix

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.