<

Aktuálně

Lidé v Jihlavě se nestačili divit. Cizinec řídil dodávku od pasu dolů nahý více...

Muž na D1 chtěl kvůli penězům skočit z mostu. Rozmluvili mu to policisté více...

Brána Jihlavy bude mít novou ředitelku. Oslovila nás její prezentace, říká primátor více...

FOTO: Chátrající Hájenka u Brtnice ožije. Mrkněte, jak to tam teď vypadá více...

Parkování v Jihlavě XXVIII: U Ukrajinského domu je potřeba si hlídat modré čáry více...

Hoteliérům v Telči se daří. Pomáhají jim památky UNESCO i kulturní akce

Autoři | Foto pixabay.com

V Telči na Jihlavsku s památkami v seznamu UNESCO si podle ankety ČTK objednává nocleh větší počet návštěvníků, když se tam konají také nějaké akce. Podle některých hoteliérů jinak přibývají různé organizované skupiny, ale snížil se počet individuálních hostů, kteří do Telče jezdili třeba na víkend. Asijští turisté si podle jejich zkušeností projdou historické centrum a nocovat odjedou do velkých měst. Češi představují většinu klientely i v nedalekém kempu u rybníka Velký Pařezitý.

„Turistické skupiny nám přibyly, ale zase ubývají takoví ti víkendoví výletníci, třeba rodiny,“ sdělil Zdeněk Antoň z rodinného hotelu Antoň. Skupiny lidí přijíždějí například na kurzy malování nebo na víkend s cvičením. Úbytek individuálních hostů se projevil i vloni, letos trend pokračuje, uvedl. Kvůli památkám UNESCO přijíždějí do Telče i skupiny z Tchaj-wanu a letos také Korejci, ale nenocují tam.

I v zimě je co nabídnout

Návštěvnost pomáhá zvyšovat kulturní program. „Má to smysl a jsme za to rádi. A akcí přibývá,“ připomněl Antoň. Zmínil i to, že telčský zámek má po rekonstrukci otevřenou jednu trasu celoročně. „Když jsou nějaké teambuildingy a školení, tak máme i v zimě co nabídnout,“ řekl.

Další telčští ubytovatelé uvedli, že se jim teď zaplňují většinou víkendy, často na poslední chvíli. I podle nich je větší zájem o noclehy, když se ve městě něco děje, například letní festival Prázdniny v Telči.

Letošní festival bude od 25. července do 10. srpna. Na pěti scénách vystoupí přes 100 kapel a muzikantů, uvedli organizátoři. Státní zámek v Telči podle dat organizace Vysočina Tourism vloni navštívilo skoro 80 tisíc lidí.

Kemp je otevřený od Velikonoc

Do Campu Velkopařezitý u Řásné je to z Telče asi deset kilometrů. Kromě plochy pro stany a karavany u rybníka Velký Pařezitý nabízí ubytování v penzionu a ve čtyřech desítkách chatek vybavených sociálním zázemím.

„Ještě jsou nějaká volná místa, ale ve většině máme dobře obsazeno,“ informoval provozovatel kempu Eduard Jakwerth k prázdninovým pobytům. Kemp je otevřený od Velikonoc, mezi hosty zatím byli účastníci různých akcí i školy. O něco méně než obvykle přijelo zkraje sezony hostů s karavany a stany, což přičítá tomu, že bylo docela chladno.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky rekreace, UNESCO, kultura, hotely, kemp, turisté, léto, Telč

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.