čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Jihlavská interaktivní výstava o stavebnici Lego ukazuje exponáty z téměř půl milionu dílků

Do jihlavského Muzea Vysočiny mohou v těchto dnech zavítat všichni příznivci stavebnice Lego. Až do 14. května zde běží výstava s názvem Svět kostiček, na níž jsou k vidění exponáty z téměř 500 tisíc dílků.

Náplní výstavy bude tematická expozice dioramat: Lego město s kolejištěm a letištěm, rozsáhlá sbírka středověkých hradů. Velkým lákadlem může být i filmová tvorba z kostiček, která představí témata The Simpsons, Back of the Future, Star Wars Ghostbusters – Krotitelé duchů, Mimoně, Lego Movie.

Návštěvníci mohou na výstavě i zavzpomínat, ke zhlédnutí je připravena také sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známá pod pojmem Lego Baby Primo. Něžné pohlaví určitě zaujme série Lego Elves.

Vlastní stavby v dětském koutku 

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti Lego.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za výhodnější ceny.  

Součástí výstavy bude i několik překvapení.

Vstupenka dospělé návštěvníky vyjde na 40 korun, děti a senioři zaplatí 20 korun.  

Foto www.svetkosticek.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.