pondělí 1. března 2021 Bedřich

VIDEO: Třeští projel koncertní adventní povoz. Dojatí lidé vybíhali z domů v teplákách, říká Matouš z kapely SpazierGang

, aktualizováno 10. prosince 2020, 11:22

Lidé v Třešti měli ve středu 9. prosince nevšední předvánoční hudební zážitek. O ten se postaral pojízdný „adventní povoz“, na kterém měla svůj koncert místní kapela SpazierGang. Zhruba dvouhodinový koncert v ulicích Třeště přijali místní lidé s nadšením, na Facebooku pár hodin poté koluje řada fotek a videí s očekáváním toho, co se bude dít dál. I na to se Drbna zeptala Matouše Hamerníka, který je jedním z členů kapely SpazierGang.

Matouši, pověz mi na začátek, koho a kdy napadlo vyrazit do ulic v Třešti a koncertovat?

Když se nic neděje na městských adventních trzích, napadlo mě zahrát lidem přímo do oken tak, aby se lidi neshlukovali, měli pěkný zážitek, navodili jsme trochu předvánoční atmosféry a přitom jsme dodrželi všechna nařízení a opatření vlády. Nápad i projednání s Městem Třešť a s mou pravou rukou tohoto počinu Petrem Píšou proběhly na konci listopadu, pak přípravy a včera první realizace. Rád bych ještě jednou zmínil Petra Píšu, bez něj bychom to včera opravdu nedali (smích).

Spazier Gang, jakožto jedna z kapel účinkujících na třešťském adventním povoze, hraje po svatbách, večírcích, plesech a všech zábavních akcích od roku 2014, a to většinou převzaté písničky.

Od nástupu Dana Vertíga jako frontmana zařazuje do repertoáru i jeho autorskou tvorbu.

Kolik písniček jste včera zvládli odehrát? Hráli jste i nějaké vánoční koledy nebo písničky?

Hráli jsme necelé dvě hodiny a z přibližně dvaceti písniček jsme zahráli, tipl bych, tak jednu dvě trochu vánoční. Žádné koledy.

Jak na vás lidi reagovali?

Reakce lidí byly úžasné - osobně jsem nic takového nečekal. Obecenstvo vybíhalo z domů v teplákách, někteří byli až dojatí. Myslím, že jsme udělali většině lidem radost.

Plánujete objet nějaké další obce v okolí, nebo zůstanete jen v Třešti?

Vzhledem k času to vypadá tak, že se během adventní doby projedeme ještě několikrát, a to asi jenom v Třešti. Chtěl bych ale pokaždé vyjet s jiným uskupením. SpazierGang byla pro mě jistá kapela na „zátěžovou zkoušku" celé konstrukce i celé realizace první jízdy - ozvučení a všeho zapojování má tak akorát. Navíc kluci jsou pro každý úlet!

Co plánujete na dnešní večer? Zase nějaký koncert?

Nevím, co kluci z kapely. Já budu na zkoušce v Horáckém divadle zkoušet muzikál Šakalí léta, který se chystáme natočit pro online využití. Je tu ale možnost, že se v Třešti ještě se SpazierGangem projedeme.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Petr Novotný, Michaela Kadlecová, Michal Salamánek,

Štítky Třešť, advent, koncert, povoz, kapela, SpazierGang, rozhovor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.