pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Pomoc trhovcům v Jihlavě. Podnikatelé ve městě nabízí prodej ve svých provozovnách

Adventní a vánoční trhy, které kvůli covidu Vláda ČR zakázala přesně před týdnem, přidělaly velké starosti řadě živnostníků. Trhovci tak ze dne na den přišli o možnost prodávat vánoční zboží. Podnikatelé v centru Jihlavy mohou prostřednictvím města trhovcům nabízet pomoc.

V návaznosti na zrušené adventní trhy poslala primátorka Jihlavy Karolína Koubová na začátku tohoto týdne otevřený dopis, který byl adresovaný oběma českým premiérům - novému premiérovi Petru Fialovi a premiérovi v demisi Andreji Babišovi. A právě od podnikatelů v Jihlavě se v reakci na tento otevřený dopis objevily již první nabídky pomoci.

Nechci švejkovat a porušovat pravidla. Prosím, vraťte nám vánoční trhy, píše primátorka Koubová v dopisu Vládě ČR

Karolína Koubová (Fórum Jihlava), primátorka Jihlavy, v pondělí 29. listopadu odeslala na Úřad vlády ČR otevřený dopis adresovaný oběma premiérům ČR. Týká se zrušených adventních a vánočních trhů, o němž vláda rozhodla na konci minulého týdne,...

Na náměstí kolem kluziště ve tvaru adventního věnce je postaveno adventní korzo s adventním tržištěm čítajícím 26 stánků. „Ty nemohou kvůli vládnímu zákazu otevřít. Převážně se zde mělo ve dvaceti stáncích prodávat občerstvení. V dalších šesti stáncích se měly prodávat rukodělné výrobky, dárkové předměty nebo punčochové zboží. Pro řadu trhovců může zákaz prodeje znamenat existenční problémy a vysoké ztráty především za nakoupené potravinářské zboží, kterému brzy vyprší datum spotřeby," jmenuje vzniklé problémy Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice. 

Někteří lidé a podnikatelé se proto prostřednictvím sociálních sítí obrátili na primátorku s nabídkou pomoci trhovcům. Například Marcela Schallmannová z internetových obchodů potravin rohlik.cz a kosik.cz nabízí e-prostor pro prodej zboží od trhovců. Eva Havlíková také nabídla pomoc v kavárně Posezení U Vážky blízko náměstí a Olga Wiesnerová nabízí svou prodejnu zdravotnických potřeb Kameola, která je také nedaleko Masarykova náměstí.

„Další případné nabídky pomoci administruje Ivana Hamáčková z odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy, která je se všemi trhovci v kontaktu. Obrátit se na ní je možné na e-mailu IVANA.HAMACKOVA@jihlava-city.cz nebo na telefonu 736 522 797," dodává mluvčí Daněk. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky trh, trhovci, Vánoce, pomoc, nařízení, vláda, covid, koronavirus, otevřený dopis, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.