neděle 25. října 2020 Beáta

Větší šance na uplatnění po propuštění. Z pětice vězeňkyň ze Světlé jsou kadeřnice

V prostorách OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava na začátku tohoto týdne proběhly závěrečné zkoušky v oboru Kadeřník. Skládaly je vězeňkyně ze Světlé nad Sázavou. Pětice budoucích kadeřnic musela pod bedlivým dohledem svých učitelek odborného výcviku předvést dámský i pánský střih, vytvořit společenský účes nebo nabarvit vlasy.

Rekvalifikace, jež zahrnovala 250 hodin praktického výcviku, by měla zvýšit šance odsouzených žen na lepší uplatnění na trhu práce po jejich propuštění z výkonu trestu.

„Kadeřnický kurz je dalším pokračováním spolupráce se světelskou ženskou věznicí a úřadem práce v Havlíčkově Brodě. Už v minulosti mohlo několik odsouzených žen absolvovat rekvalifikaci také v oboru kuchař - číšník,“ připomněla radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která přišla budoucí kadeřnice podpořit k závěrečným zkouškám společně s ředitelkou světelské věznice Monikou Myšičkovou, ředitelem školy Liborem Fasorou, jeho zástupcem pro praktické vyučování Miroslavem Šoukalem i zástupci havlíčkobrodské pobočky úřadu práce.

Několikaměsíční praktickou výuku zajistilo pět odborných učitelek z jihlavské odborné školy, a to jak přímo v prostorách věznice, tak i ve školním kadeřnickém studiu na Karolíny Světlé. Náklady na výuku hradil Úřad práce ČR, Kraj Vysočina zakoupil účastnicím kurzu kufříky s profesionálním kadeřnickým vybavením.  

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Kraj Vysočina

Štítky věznice, obor, kadeřník, vzdělání, rekvalifikace, Světlá nad Sázavou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jozef Štítný

Jozef Štítný-tak ať se holkám daří

pondělí, 21. září 2020, 22:43

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.