pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Na silnicích Vysočiny místy namrzá mlha. V terénu bylo v noci 70 sypačů

, aktualizováno 24. listopadu 2020, 8:06

Na silnicích Vysočiny místy namrzá mlha, sjízdné jsou s opatrností. Teploty v noci spadly dva až pět stupňů pod nulu. Jezdilo okolo 70 sypačů. Hlavní tahy jsou po solení mokré, na vedlejších je drť, řekl dnes dispečer krajské správy a údržby.

„Mlha se vyskytuje každou chvíli někde jinde a kde se vyskytne, tam to přimrzá, protože je pod nulou," uvedl dispečer. Problémy v dopravě neměl kolem 06:30 hlášené.

Zima může začít. Silničáři z Vysočiny hlásí, že už jsou na sezonu připraveni

Pro silničáře začíná, podle zákona, zima už 1. listopadu, i když to tak za okny nemusí vypadat. Konec zimní sezony pak mají 31. března. Silničáři na Vysočině jsou podle jejich informací na tu nadcházející zimu připraveni.

Na Vysočině by podle Českého hydrometeorologického ústavu dnes mohlo být polojasno nebo skoro jasno ve vyšších polohách nebo na západě kraje. Odpolední teploty budou nejvýše mezi jedním až čtyřmi stupni Celsia, o něco tepleji bude, pokud někde vysvitne slunce.

ŘSD je připraveno i na zimní údržbu dálnice D1. Podle jakého plánu se postupuje?

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jako správce dálnic a silnic I. třídy v Kraji Vysočina, zajišťuje zimní údržbu na 93 kilometrech dálnice D1 a 427 kilometrů silnic I. tříd na území kraje. Samotná údržba na jednotlivých úsecích komunikací se...

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, silnice, sjízdnost, Vysočina, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.