sobota 22. února 2020 Petr

Krajští záchranáři pomalu zabydlují výcvikové středisko. Veřejnosti se otevře v květnu

Ještě pár týdnů potrvá, než bude kompletně dovybaveno nové výcvikové centrum Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina na Vrchlického ulici v Jihlavě. Na konci loňského roku si záchranka převzala hotovou dvoupodlažní stavbu a nyní běží řada veřejných zakázek na nákup speciálního vybavení nejen pro praktický výcvik, ale například i pro teoretickou přípravu v podobě moderní audiovizuální techniky schopné komunikovat mezi přednáškovým a cvičným sálem, popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Výcvikové centrum stálo 85 milionů korun, až 85% uznatelných nákladů pokryje dotace IROV.

Záchranáři z Vysočiny mají nové výcvikové středisko. Je v něm třeba i torzo vrtulníku

V závěru prvního čtvrtletí příštího roku začne krajským záchranářům, ale také dalším zdravotníkům nebo například hasičům a policistům z Kraje Vysočina sloužit speciální Vzdělávací a výcvikové středisko, které nemá v České republice obdoby.

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina si může začít zvykat na velkorysé prostory pro komplexní systém vzdělávání zdravotnických záchranářů i odborné veřejnosti. „Aktuálně probíhá zácvik obsluhy vrtulníkového trenažéru, v plánu je dokončení vnitřní i venkovní lezecké stěny a na dovybavení čekají také pracoviště tréninku biohazard týmu,“ vyjmenovává při prohlídce objektu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Veřejnosti se nové prostory otevřou v rámci Dětského dne, který krajská záchranka plánuje na konec května. Den otevřených dveří výcvikového centra s ukázkami a výkladem je naplánován na září 2020.

Na Vysočině meziročně ubylo zásahů zdravotních záchranářů

Záchranáři z Vysočiny měli loni 47 157 výjezdů, méně než v roce 2018, kdy jich zaevidovali 48 208. Ubylo také leteckých zásahů. Z celkového počtu zásahů jich bylo 508, což odpovídá situaci v roce 2017. Předloni bylo leteckých zásahů 644, řekl...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Kraj Vysočina

Štítky výcvik, centrum, záchranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.