Počasí dnes15 °C, zítra18 °C

Jihlavské derby se v hokejbalovém finále konat nebude. Flyers vypadli se Sudoměřicemi, SK čeká rozhodující zápas

Druholigové hokejbalové finále nebude mít ryze jihlavskou účast. SK si semifinálovou sérii s Hodonínem zkomplikoval dvěma venkovními porážkami, ale stále má možnost postoupit. Zato Flyers po dvou prohrách se Sudoměřicemi podlehli 3:1 na zápasy a sezóna pro ně končí.

SK Jihlava měl před odjezdem na Moravu velmi slibnou pozici, vedl 2:0 na zápasy. Uplynulý víkend ale patřil Hodonínským. Ve třetím zápase semifinálové série začaly padat góly až ve druhé třetině, a to hned dvakrát do jihlavské sítě. Stejně tak tomu bylo i v posledním dějství, což rezultovalo ve vysokou porážku 4:0.

O den později tým z Vysočiny rychle prohrával brankou z přesilovky, ve druhé třetině inkasoval v početním oslabení znovu. Když domácí zvýšili už na rozdíl tří branek, bylo jasné, že série přesune k rozhodujícímu zpět do Jihlavy. V závěru SK už jen korigoval na 3:1.

HBC Hodonín - SK Jihlava 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: Tóth 2, Navrátil, Toml.

Branky: Toml, Tóth, Šupa - Ileček.

Stav série: 2:2.

Flyers v domácím prostředí jednou zaváhali, proto museli v Sudoměřicích aspoň jednou uspět, aby odvrátili konec druholigové sezóny. Jihlavané začali ve třetím semifinále skvěle, vedení se ujali hned v první minutě. Domácí ale zabrali ve druhé třetině, kdy dokázali vstřelit dvě branky. Svoje vítězství zpečetili ve závěrečné periodě třetí trefou.

S velkým úsilím vstoupili Jihlavané i do čtvrtého zápasu série. Za svoji aktivitu byli odměněni úvodním gólem a jejich vedení se utěšeně navyšovalo až na 0:4! Sudoměřice ale dvěma rychlými brankami snížily a nakonec ve třetí třetině vyrovnaly, čímž se zápas dostal do prodloužení. To po třech minutách šťastnou brankou ukončili domácí.

SK Sudoměřice - HBC Flyers Jihlava 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: Janík, Balát, Chovanec - Jobák.

SK Sudoměřice - HBC Flyers Jihlava 5:4 po prodl. (0:1, 2:3, 2:0 - 1:0)

Branky: Chovanec 2, Balát, Hujsa, Konderla - Pometlo 2, Jobák, Adam.

Konečný stav série: 3:1.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!