Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Emotivní utkání s bitkou na konci. Jihlava vysoko porazila Slavii a vynutila si rozhodující třetí zápas předkola

Dnešní důležitý zápas se Slavií jihlavská Dukla zvládla. Zvítězila vysoko 7:2, a na řadě tak bude rozhodující třetí zápas předkola play-off. Dobrý pocit z dnešního úspěchu kazí potyčka na konci zápasu.

Úvodní třetina zápasu mezi Duklou a Slavií se nesla v typicky bojovném duchu play off. Do kabin šli ale spokojenější domácí, když se v závěru třetiny prosadil Fabien Kočí. Ve druhé části se povedl hattrick Tomáši Harkabusovi, který se trefil třikrát během devíti minut a pokaždé v přesilovce. Brankou na 3:0 navíc vyhnal brankáře hostí Hölsä z branky. Slavia sice jednou trefou snížila, ale další početní výhodu využil Tomáš Havránek a snovou třetinu Dukly završil Matouš Menšík. Ve třetí části oba týmy pošetřily síly na rozhodující třetí zápas, který přijde na řadu ve čtvrtek 7. března od 17:30 hodin v Pelhřimově.

Odvezen na nosítkách

Dobrý pocit z dnešního úspěchu kazí potyčka na konci zápasu, který měl hodně emotivní konec. Nejprve se prosadil jihlavský forvard Radek Pořízek, poté přišla na řadu bitka Jelínka se Slavíkem a snížení hostí v podání Tomáše Knotka. Stejný hráč však v poslední minutě brutálně trefil jihlavského útočníka Jonáše Jungwirtha, který byl ve velkých bolestech odvezen z ledu na nosítkách. Emoce plály i na tribunách a část týmu Slavie odešla do kabin. Utkání se nakonec dohrálo, Dukla zvítězila 7:2 a do rozhodujícího zápasu určitě nebude o náboj nouze.

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 7:2 (1:0, 5:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Kočí (Čachotský, Toman), 24. Harkabus (Havránek, Toman), 30. Harkabus (Čachotský, Havránek), 33. Harkabus (Čachotský, Toman), 37. Havránek (Menšík, Čachotský), 39. Menšík (Dundáček), 55. Pořízek (Chvátal) – 34. Kulda (Guman), 59. Knotek (Průžek)

Rozhodčí: Zavřel, Šico - Maštalíř, Otáhal

Diváci: 1 104

HC Dukla Jihlava: A. Beran – Strejček, Bilčík, Ozols, Dundáček, Kočí, Koštoval – Cachnín, Toman, Čachotský (C) – Šik, Havránek, Harkabus (A) – Jungwirth, Menšík, Jelínek – Rauš, Pořízek, Chvátal

HC Slavia Praha: Hölsä – Klikorka, Žovinec (A), Holý (A), Hrdinka, Kremláček, Kajínek, Křepelka – Guman, Kulda, Matě. Beran – Brož, Kucharčík, Průžek – Všetečka, Slavík, Knotek (C) – Půček, Polák II, Havrda

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!