Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Jihlavská Dukla po obratu ovládla souboj o osmou příčku se Sokolovem

Jihlavští hokejisté dnes hráli důležité utkání proti Sokolovu. A to se jim vydařilo. Domácí výhra 4:1 jim zajistila osmé místo po základní části Chance ligy a s tím spojený postup do osmifinále play-off.

V první třetině branka nepadla. Na začátku druhé třetiny hostující Tomeček využil přesilovou hru a poslal Sokolov do vedení. Dukla, hrající pod dekou několika porážek z posledních zápasů, tentokrát našla síly na zvrat. Ve 35. minutě využil přesilovou hru Menšík a třetí třetina vyšla červenožlutým skvěle. Vítězný gól vstřelil ve 45. minutě Tomáš Havránek, v závěru trefil prázdnou klec Šimon Jelínek a krátce po něm byl Richard Cachnín na konci hezké souhry v přesilovce pět na tři.

Dukla porazila hokejisty ze Sokolova  4:1 a má jisté předkolo play off, do kterého půjde zřejmě z osmé pozice. První zápas by ji měl čekat v pondělí 4. března venku, doma by pak Dukla 6. března měla sehrát druhý zápas a případné třetí utkání o den později.

HC Dukla Jihlava - HC Baník Sokolov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 35. Menšík (Harkabus, Jelínek), 45. Havránek (Chvátal, Harkabus), 57. Jelínek (Jungwirth, Toman), 59. Cachnín (Havránek, Dundáček) – 23. Tomeček (Weinhold, Kverka)

Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Kokrment, Baxa

Diváci: 348

HC Dukla Jihlava: A. Beran – Dundáček, Kočí, Koštoval, Bilčík, Ozols, Chvátal – Čachotský (C), Menšík, Cachnín – Harkabus (A), Havránek, Šik – Štefančík, Toman, Jungwirth – Jelínek, Pořízek, Brož

HC Baník Sokolov: Hamalčík – M. Rohan (A), Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, M. Beran, Bulka – Vracovský, Kverka (A), Tomeček – Bernovský, Vrdlovec, Csamango – Přikryl, Osmík, Šlechta – Křemen, T. Rohan (C), Novotný