pondělí 21. června 2021 Alois

Krizový štáb Vysočiny: Děti ve všech okresech se 10. května vrátí do škol a školek

Krizový štáb Kraje Vysočina má za sebou další zasedání. Jaké nejdůležitější závěry pro obyvatele Vysočiny z něj vyplývají?

Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě

Postupně klesají počty nakažených, kromě okresu Jihlava, který stále vykazuje několik lokálních ohnisek nákazy covid-19, aktuální data dostala okres Jihlava na první místo mezi nejzasaženější okresy v ČR. 

Termíny testování

Testování PCR je dobře rozložené do jednotlivých dnů, termíny jsou dostupné okamžitě napříč krajem. Větší zájem je o antigenní testování, kde se lhůty mírně prodloužily, jde o nárazovou obsazenost, kterou se daří řešit úpravou rozložení kapacit.

Čekací doba na očkování

Čekajících na očkování ve velkých očkovacích centrech, tzv. před závorou, jsou v jednotlivých místech pouze stovky, v Kraji Vysočina se na zvací PIN2 čeká v průměru dva dny.

V Kraji Vysočina bylo v ordinacích praktických lékařů naočkováno podle statistik ÚZIS více než 12 tisíc dávek – cca 2 200 dávek bylo podáno lidem ve věku 80+, cca 6 700  dávek lidem 70+, cca 3 600 dávek 60+. Veškeré dodávky vakcín AstraZeneca i Janssen jsou nyní centrálně přerozdělovány přímo mezi ordinace praktických lékařů. Dalších téměř 150 tisíc dávek vakcíny bylo od ledna naočkováno ve velkých očkovacích centrech.

Lidé 70+

Osoby starší 70+, které stále čekají na očkování u svých praktických lékařů, mohou změnit registraci a nechat se rychle naočkovat ve velkých očkovacích centrech.

Školy a zásoby antigenních testů

Školy, které mají nedostatek antigenních testů, mohou požádat o další zásobu Národní pedagogický institut.

Návrat do ZŠ a MŠ

V pondělí 10. května se do škol vrátí v rotačním systému žáci druhého stupně základních škol ve všech krajích včetně Kraje Vysočina. Vrací se i všechny děti do mateřských škol.

Ohodnoť článek

Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky krizový štáb, Vysočina, zasedání, koronavirus, covid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.