čtvrtek 13. května 2021 Servác

Očkování se dnes otevřelo další skupině. Vakcínu dostanou osoby pečující a akademici na VŠ

Dnešním dnem počínaje se spustil registrační systém na očkování proti covidu-19 další skupině zájemců. Ministerstvo zdravotnictví informovalo, že od 3. května se k očkování proti koronaviru mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči.

Přihlášení k očkování v takovém případě probíhá standardně na portálu crs.mzcr.cz za pomoci speciálního kódu. „Kód na svém kontaktním pracovišti předá příslušný úřad práce, a to v místě, kde má trvalý pobyt oprávněná osoba dávky příspěvku na péči. Na očkovacím místě se pak osoba musí prokázat dokladem totožnosti a potvrzením od úřadu práce, které obdrží při převzetí kódu. Další prioritní skupinou jsou z rozhodnutí ministerstva školství akademičtí pracovníci vysokých škol, kteří dostanou speciální kód pro registraci ve své škole,“ upřesňuje Jitka Svatošová, mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Více o očkování se lidé dozví na www.ceskoockuje.cz nebo ockovanivysocina.cz.

Akademičtí pracovníci vysokých škol se mohou do centrálního registračního systému hlásit také od dnešního dne.

Podle informací ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy budou jejich registrace přednostně umožněny do 15. června. Při registraci je nutné využití speciální kód, který bude přidělovat vysoká škola. Registrovaní akademičtí pracovníci všech vysokých škol budou muset při očkování doložit potvrzení o svém zaměstnání od vysoké školy.

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky očkování, skupina, registrace, covid, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.