středa 3. června 2020 Tamara

Vysočina má už 70 potvrzených nákaz. Jihlavsko hlásí 10 nemocných koronavirem

Na Vysočině byla zatím potvrzena nákaza novým koronavirem u 70 lidí, během dneška přibylo 25 případů. Nejvíc nemocných je na Havlíčkobrodsku. Jediným okresem v kraji, kde zatím nákaza nebyla prokázaná, je Pelhřimovsko. Vyplývá to z údajů, které po 18:00 zveřejnila krajská hygienická stanice.

V okrese Havlíčkův Brod, kde je od 16. března kvůli nákaze uzavřená obec Kynice, je 30 nakažených. Během dneška tam podle hygieniků přibylo 12 potvrzených případů. Na Třebíčsku dnes stoupl počet lidí s prokázanou nákazou o pět na 15 a v okrese Jihlava, kde zatím onemocnělo devět lidí, přibyl jeden nový případ.

Na Žďársku bylo zatím potvrzeno onemocnění u 16 lidí, během dneška počet stoupl o sedm. S nákazou se v tomto okrese potýká i nemocnice v Novém Městě na Moravě. Kvůli nemocné sestře uzavřela nemocnice v úterý část interního oddělení, kvůli dalšímu nemocnému zdravotníku ve čtvrtek jednotku intenzivní péče (JIP).

Potvrzené nákazy na Vysočině

Havlíčkobrodsko 30
Jihlavsko 10
Pelhřimovsko 0
Třebíčsko 15
Žďársko 15
Celkem 70

Zkraje týdne bylo na Vysočině potvrzených 23 případů nákazy COVID-19. Dvě laboratoře v kraji také v tomto týdnu začaly s testováním vzorků odebraných pacientům, předtím je vyhodnocovaly laboratoře v Praze a Hradci Králové.

Česko má podle ministerstva zdravotnictví 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem. Počet vyléčených z nemoci COVID-19 dnes stoupl z deset na 11, devět lidí zatím v souvislosti s onemocněním zemřelo.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nemoc, zdraví, hygiena, nákaza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.