středa 2. prosince 2020 Blanka

ROK 2019 NA DRBNĚ: Příběhy rodinných tragédií, hledaná puma a kamery u tunelu

Zejména černá kronika a poté doprava. To jsou dvě témata, která vás ze všeho nejvíc zajímala v roce 2019. Zároveň byl tenhle rok pro naši redakci rekordním, co se čtenosti týče. Nejvíce čtenářů na náš web zabloudilo v listopadu.

Pojďme si projít měsíc po měsíci a připomenout si, jaké konkrétní články jste nejvíc četli.

Leden

Nejčtenější lednový článek byl publikován až poslední den tohoto měsíce. Informovali jsme v něm o pátrání po Nikolasi Cinovi, na kterého byl vydán příkaz k zadržení. Na facebooku se následně strhla bouřlivá diskuze.   

PÁTRÁNÍ: Policisté hledají jednadvacetiletého Jihlaváka Nikolase Cinu. Byl na něj vydán příkaz k zadržení

Únor

Jednoznačně nejčtenějším článkem nejkratšího měsáce v roce byla informace o instalaci kamer v lokalitě Jihlavského tunelu. Ten se stal jedním z pěti míst, kam se jihlavská radnice rozhodla nově umístit vybavení na úsekové měření rychlosti aut. A toto opatření mělo okamžitou účinnost, pokutováno je průměrně více než 80 řidičů za den.

Řidiči, v Jihlavském tunelu dejte nohu z plynu. Od pondělí se v něm začne měřit rychlost

Březen

Nečekané vysokou čtenost měl článek o policejní razii na diskotéce v Polné. Hlídky kontrolovaly, zda mladší osmnácti let nekonzumují alkoholické nápoje. Takových byla změřeno osmnáct. 

Razie na diskotéce v Polné. Policie odhalila osmnáct mladistvých pod vlivem alkoholu, musela přijet i záchranka

Pár statistických čísel:

Náš web za rok 2019 zaznamenal skoro milion a půl návštěv, přesně jich bylo 1 493 092.

Na Facebooku nás sleduje 12 314 uživatelů a k dnešnímu dni máme 11 576 fanoušků. 

Měsíc listopad byl nejčtenějším měsícem v historii Jihlavské Drbny, zaznamenal 158 400 návštěv. 

Děkujeme za vaši přízeň!

Duben

Nejvíce pozornosti v dubnu věnovali čtěnáři Drbny tragické nehodě mezi Helenínem a Jihlavou, při níž níž přišly o život dvě osoby z osobního auta. Ty nepřežily čelní střet s nákladním vozidlem. 

VIDEO: Dva lidé zemřeli u Jihlavy po čelním střetu osobního auta s nákladním

Květen

Těsně nejčtenějším článkem v květnu byl tragický osud rodiny Filovy z Komárovic. Při kácení v lese se jeden ze stromů nešťastně zvrátil na pařezu a usmrtil dcerku dřevorubce, jeho manželka má vážné zdravotní problémy. Město Brtnice následně pro rodinu vytvořilo finanční sbírku.

Dřevorubec z Jihlavska přišel tragicky o dceru, manželku má invalidní. Je pro ně vyhlášená sbírka

Červen

Nejen vysokou čtenost, ale další vlnu solidarity vyvolal případ rodiny třebíčského policisty, jehož těhotná manželka prodělala epileptický záchvat s krvácením do mozku, po kterém byla "mozkově mrtvá". Příběh měl však šťastné rozuzlení, žena, která byla udržována na přístrojích, v srpnu porodila zdravou holčičku. Tento příběh byl na Jihlavské Drbně třetí nejčtenější.    

Třebíčský policista má těhotnou ženu připojenou na přístrojích, miminko bojuje o život. Kolegové vyhlásili sbírku

Červenec

Tématem číslo jedna v červenci byl příběh pumy, která měla utéct chovateli a měla bloudit několika kraji včetně Vysočiny. Velké pozdvižení potom vyvolalo svědectví čtenářky Drbny, která měla kočkovitou čelmu spatřit v Hybrálci u Jihlavy.  

Hledaná puma byla dnes brzy ráno spatřena v Hybrálci pod fotbalovým hřištěm

Srpen

Další tragická událost se stala mezi Čenkovem a Třeští, kde opilý řidič zabil dva osmnáctileté hochy vracejícící se ze zábavy. Pětadvacetiletý řidič byl následně obviněn a hrozí mu až deset let vězení. Jednalo se o druhý nejčtenější příspěvek na našem webu.

Tragická nehoda u Čenkova. Opilý řidič srazil v noci dva osmnáctileté chodce, ti nepřežili

Září

Nejen obyvatele Okříšek zasáhly důsledky vážné dopravní nehody, která vedla k rodinné tragédii. Vlivou chyby jiného řidiče se převrátila cisterna přímo na vozidlo, kde zemřel otec, matka i bráčka čtyřleté Gábinky. Městys Okříšky pro ni vyhlásil veřejnou sbírku. Tento článek byl naknec v tomto roce nejčetnější.

Čtyřletá Gábinka z Okříšek přišla o rodiče a brášku. Pomoci jí může vyhlášená sbírka  

Říjen

I nejčtenější článek v říjnu neměl veselý podtext. Věnoval se čelnímu střetu dvou automobilů, ze kterého rezultovala smrt osmačytřicetiletého řidiče a zranění dalších dvou lidí. 

AKTUÁLNĚ: Tragická nehoda u Velkého Beranova. Jeden člověk zemřel, další dva lidé se zranili

Listopad

Ze smutné statistiky nevybočil ani listopad. Čtenáře Jihlavské Drbny nejvíce zajímal případ z jihlavského sídliště. Z balkónu jednoho ze zdejších panelových domů vypadl pětačtyřicetiletý muž, následky jeho pádu byly bohužel fatální.  

Na Březinkách se stala tragédie. V ulici Na Kopci zemřel muž, zřejmě vypadl z balkonu

Prosinec 

Závěr roku přece jen zakončíme šťastným příběhem. Dvě policistky bezchybně zakročily u zdravotního kolapsu jedné z občanek u jihlavské pošty. Za profesionální reakci poděkoval i krajský policejní prezident.

U jihlavské pošty zkolabovala žena. Dvě policistky ve službě jí zachránily život

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.