středa 13. listopadu 2019 Tibor

Pacienti jihlavské nemocnice se těší z nového pokoje. Nejvíc změn proběhlo v koupelně

Pacienti v jihlavské nemocnici, konkrétně na rehabilitačním oddělení, se mohou těšit z opraveného pokoje. Ten se mohl vylepšit díky známé akci Vánoční pokoj. Zmíněný pokoj využijí pacienti po úrazech, ortopedických operacích či s neurologickými potížemi. Na pokoji proběhly velké stavební změny hlavně v koupelně.

„Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na webu si zájemce vybere věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku na daný email, kterou si vybrali, a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou. Peníze na vybavení se vybírají do Štědrého dne,“ vysvětlila Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava. 

Na rehabilitačním oddělení chtěli investovat do nové koupelny, výmalby, postele i rehabilitačních pomůcek. „Chceme, aby se u nás pacienti cítili dobře právě i díky nově opravenému pokoji, a myslím, že se to povedlo,“ je spokojená primářka oddělení Drahomíra Škodová.

Nová koupelna i podlaha 

„Stavební práce proběhly především v koupelně, ale i samotném pokoji, měnila se například podlaha. Do práce jsme se ponořili všichni společně se zedníky a dělníky,“ říká s úsměvem autorka pokoje a vrchní terapeutka Jana Ciprušová. 

Také na tento pokoj přispěli dobrovolní dárci. Za uplynulé roky se podařilo díky dárcům vybavit chemostacionář a opravit pokoje na dětském, gynekologickém, traumatologickém, geriatrickém oddělení a nyní na rehabilitačním oddělení.

Opravy na rehabilitačním oddělení vyšly na 129 tisíc korun.

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Vánoční pokoj, nemocnice, rehabilitace, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.