pondělí 30. března 2020 Arnošt

Nemocnice Jihlava začne testovat ve středu. Denně vyhodnotí 24 vzorků

Testy na koronavirus začne ve středu vyhodnocovat i Nemocnice Jihlava. Přidá se k laboratoři Státního veterinárního ústavu Jihlava, který začal s testováním jako první na Vysočině v pondělí. Nemocniční laboratoř bude moci vyhodnotit 24 vzorků denně, řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Laboratoře veterinárního ústavu mají denní kapacitu 100 vzorků. Na Vysočině je u pacientů odebírají dvě výjezdové skupiny zdravotní záchranné služby. V provozu jsou také dvě pevná odběrní místa v Jihlavě a Havlíčkově Brodě, kam po doporučení praktických lékařů či hygieniků přijíždějí lidé sami. Při odběru vzorku ani nevystupují z auta. Hygiena denně navrhuje několik desítek odběrů, v pondělí jich bylo 39, řekla Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

Laboratoř veterinářů v Jihlavě dnes začne dělat testy na koronavirus

Státní veterinární ústav v Jihlavě dnes začne dělat testy na koronavirus. V úterý, nejpozději ve středu, začne testy dělat Nemocnice Jihlava, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Cílem je zrychlit testování....

V kraji je potvrzeno 24 případů nákazy nemoci COVID-19. Nejvíc nemocných je na Havlíčkobrodsku, kde je 16 potvrzených případů. Na Havlíčkobrodsku je také v karanténě celá obec Kynice. Podle informací zveřejněných na webu obce je v ní 86 lidí, osm z nich je pozitivních na nemoc COVID-19. Po dvou nemocných je na Jihlavsku a Třebíčsku a čtyři na Žďársku.

Česká republika eviduje 1289 potvrzených případů. Sedm lidí se vyléčilo a dva lidé zemřeli.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.